Naga MarketsBlok po 22 – 17 września 2021: EUR/USD, GBP/USD Piątkowa sesja toczyła się w dużo spokojniejszym tempie niż czwartkowa, kiedy na rynek napływały istotne dane z amerykańskiej gospodarki, szczególnie w kontekście zbliżającego się posiedzenia FED, zaplanowanego na 22 września. Po stronie euro mieliśmy wprawdzie odczyt inflacji, jednak wypadł on zgodnie z oczekiwaniami. Presja na umocnienie euro mogła się zwiększyć po artykule w Financial Times, w którym podano, że w wewnętrznych źródłach EBC dopuszcza się możliwość podwyżki stóp procentowych w ciągu najbliższych 2 lat.

Plotki te szybko jednak zostały zdementowane. Ciężko więc szukać argumentów za umocnieniem euro, szczególnie na parze EUR/USD, gdzie po stronie dolara po dobrych danych o sprzedaży detalicznej, pojawia się szansa na jakieś jastrzębie akcenty w komunikacie FED.Piątkowa korekta

Raczej więc w najbliższych dniach wszelkie podbicia na EUR/USD mogą być wykorzystywane do sprzedaży EUR/USD.

eurusd

Zobacz także: Dolar może wkrótce obrać wyraźny kierunek. Czy Fed ogłosi tapering programu QE?

Na linii korekty

Warto zwrócić uwagę jak w przeciwieństwie do euro, silniejszemu dolarowi opiera się funt. Na GBP/USD cena od dłuższego czasu porusza się w konsolidacji tuż przy linii korekty. Notowaniom nie zaszkodziły nawet słabe dane o sprzedaży detalicznej. W sierpni Wielka Brytania zanotowała spadek o 0,9%, a roczna dynamika wyhamowała do zera.

gbpusd

W piątek swoje spostrzeżenia na temat GBP/USD opublikowali stratedzy z Grupy UOB. Ich zdaniem kurs pozostanie w konsolidacji między 1,3730 a 1,3885 w następnych tygodniach. Uważają oni, że osłabienie funta może sięgnąć 1,3755, ale kluczowe wsparcie na 1,3730 raczej nie będzie zagrożone.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here