Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – piątkowa sesja była ciekawa na tej parze. Poranek przyniósł lekkie wzrosty, które z dużą dynamiką zostały wymazane po bardzo rozczarowujących danych z Wielkiej Brytanii. Chodzi o odczyt sprzedaży detalicznej za grudzień. Po fatalnym poprzednim wyniku, teraz oczekiwane było odbicie. Niestety wynik na minusie dodaje kolejnych argumentów za cięciem stóp procentowych w przyszłości. W zasadzie trudno obecnie szukać argumentów za umocnieniem funta. Po za ryzykiem obniżki stóp mamy także trwające negocjacje nad nową umową handlową z UE. To może się przedłużać i szkodzić funtowi. Na wykresie, po kilku dniach odbicia, mamy świecę z dłuższym górnym cieniem, która sugeruje powrót na wsparcie nieco poniżej 1,30.

gbpusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

EUR/AUD – kombinacja odczytów gospodarczych na tych walutach zapowiadała zmienność na dobrym poziomie w piątek i tak też się stało. Dane z Europy o inflacji wypadły zgodnie z oczekiwaniami czyli neutralnie. Z kolei pozytywnie zaskoczyła chińska gospodarka, na której wyniki zazwyczaj reagują waluty Antypodów. Dynamika PKB za IV kwartał wyniosła 1,5% wobec szacowanych 1,4%. Jeszcze bardziej pozytywnie wypadł odczyt produkcji przemysłowej. Spodziewano się wzrostu o 5,9%, podczas gdy wynik był o 1 punkt procentowy wyższy. Jest to najlepszy wynik od wielu miesięcy. Lepiej od prognoz wypadła także sprzedaż detaliczna. Po kilku dniach słabej korekty wzrostowej, dzisiaj mamy mocne zejście na dół. Wykres sugeruje kontynuację spadków z głównym celem przy strefie wsparcia nieco poniżej 1,60.

euraudtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here