Pierwsza sesja nowego tygodnia nie była przesadnie burzliwa, jednak mieliśmy w trakcie niej do czynienia z całkiem silnymi aprecjacjami walut G8 względem dolara. Amerykańska waluta traciła zapewne jeszcze wskutek piątkowych danych ze Stanów Zjednoczonych dot. słabszej niż spodziewanej odbudowy sprzedaży w sektorze usług. Ta miała wzrosnąć o niemal 2% względem czerwca, jednak ostatecznie wzrost wyniósł jedynie 1,2%.
- Renegocjacje umowy handlowej między USA a Chinami przełożone na środę
- Dolar słabnie w obliczu piątkowych danych dot. sprzedaży w sektorze usług
- Japonia notuje spadek PKB o 27,8% w II kw. 2020 r.
Kurs funta (GBP/USD) rośnie wraz osłabieniem się dolara
Kurs funta korzystał z deprecjacji dolara i wybił się powyżej 1,31000 i w ciągu dnia wzrósł o 0,18% do 1,31025 dol. Obecnie realizuje formację trójkąta tworzoną przez opór na 1,3100 dol. oraz wsparcie w postaci trendu wzrostowego zapoczątkowanego jeszcze końcem czerwca.
Te artykuły również Cię zainteresują

Dolar taniał w poniedziałek ze względu na szereg czynników. Przede wszystkim, publikacja danych dotyczących amerykańskiej gospodarki, a konkretnie sektora usług, okazały się nieco mniej optymistycznie niż się spodziewano. Sprzedaż w sektorze w lipcu wzrosła o jedynie 1,2% względem czerwca, podczas gdy oczekiwano niemal 2%.
Po drugie, rosnąca dochodowość obligacji w zeszłym tygodniu zaowocowała jej spadkiem w poniedziałek, co mogło mieć przełożenie na deprecjację USD.
Po trzecie, w środę będzie miała miejsce publikacja stanowiska FOMC, w której przedstawiciele Fed przedstawią m.in. politykę inflacyjną na kolejne miesiące czy potencjalne wydłużenie linii swapowych. Inwestorzy mogą podchodzić ostrożnie do tej kwestii mając na uwadze rynkowe konsekwencje decyzji Fed. W środę rozpoczną się także renegocjacje umowy handlowej między Chinami a USA.
Kurs jena (USD/JPY) traci przez publikację danych o PKB
Kurs USD/JPY opada w związku z deprecjacją dolara, a katastrofalne dane dot. japońskiej gospodarki nie przeważyły szali na korzyść dolara i nie wywołały deprecjacji jena.
Na ten moment, kurs oscyluje wokół oporu na 106,00 na ten moment tracąc w ciągu dnia 0,48%.

Amerykański dolar jest zagrożony kontynuacją strat względem jena, który we wtorek odbił się od oporu na 107,00. Obniżka kursu do poziomu 105,60 jest możliwa, jeśli cena będzie konsolidować w okolicach 106,60, z uwagi na to, że kluczowy opór jest wtedy w okolicach 106,80 – 107,00.
Autor poleca także:
- S&P 500 zagrożony korektą, jak wynika z zachowania 10-letnich obligacji USA
- Photon Energy w poniedziałek liderem wzrostów fotowoltaiki, akcje w górę o ponad 10%
- Dolar słabnie w poniedziałek względem walut G8. Dolar australijski i kanadyjski największymi wygranymi sesji.
- Trading mobilny: analiza ceny złota, ceny ropy oraz kursu GBP/USD na platformie Capital.com