Naga Markets
Blok po 22 – 17 sierpnia 2020: kurs GBP/USD, USD/JPYPierwsza sesja nowego tygodnia nie była przesadnie burzliwa, jednak mieliśmy w trakcie niej do czynienia z całkiem silnymi aprecjacjami walut G8 względem dolara. Amerykańska waluta traciła zapewne jeszcze wskutek piątkowych danych ze Stanów Zjednoczonych dot. słabszej niż spodziewanej odbudowy sprzedaży w sektorze usług. Ta miała wzrosnąć o niemal 2% względem czerwca, jednak ostatecznie wzrost wyniósł jedynie 1,2%.

  • Renegocjacje umowy handlowej między USA a Chinami przełożone na środę
  • Dolar słabnie w obliczu piątkowych danych dot. sprzedaży w sektorze usług
  • Japonia notuje spadek PKB o 27,8% w II kw. 2020 r.
Japońska gospodarka pogrążona w pandemicznym kryzysie, w II kw. 2020 roku radziła sobie źle – jak wynika z danych opublikowanych dziś przez rząd Japonii. Konsumpcja w Japonii spadła w okresie od początku kwietnia do końca czerwca o 8,2%, a PKB zaliczył silny spadek, bo aż o 27,8%. To największe załamanie wzrostu gospodarczego w Japonii od kiedy zbierane są dane. Martwi także prognoza deflacji w japońskiej gospodarce, bowiem ceny mają w tym roku spaść o 0,3%.

Kurs funta (GBP/USD) rośnie wraz osłabieniem się dolara

Kurs funta korzystał z deprecjacji dolara i wybił się powyżej 1,31000 i w ciągu dnia wzrósł o 0,18% do 1,31025 dol. Obecnie realizuje formację trójkąta tworzoną przez opór na 1,3100 dol. oraz wsparcie w postaci trendu wzrostowego zapoczątkowanego jeszcze końcem czerwca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Blok po 22 – 17 sierpnia 2020: kurs GBP/USD, USD/JPY
Notowania GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Dolar taniał w poniedziałek ze względu na szereg czynników. Przede wszystkim, publikacja danych dotyczących amerykańskiej gospodarki, a konkretnie sektora usług, okazały się nieco mniej optymistycznie niż się spodziewano. Sprzedaż w sektorze w lipcu wzrosła o jedynie 1,2% względem czerwca, podczas gdy oczekiwano niemal 2%.

Po drugie, rosnąca dochodowość obligacji w zeszłym tygodniu zaowocowała jej spadkiem w poniedziałek, co mogło mieć przełożenie na deprecjację USD.

Po trzecie, w środę będzie miała miejsce publikacja stanowiska FOMC, w której przedstawiciele Fed przedstawią m.in. politykę inflacyjną na kolejne miesiące czy potencjalne wydłużenie linii swapowych. Inwestorzy mogą podchodzić ostrożnie do tej kwestii mając na uwadze rynkowe konsekwencje decyzji Fed. W środę rozpoczną się także renegocjacje umowy handlowej między Chinami a USA.

Kurs jena (USD/JPY) traci przez publikację danych o PKB

Kurs USD/JPY opada w związku z deprecjacją dolara, a katastrofalne dane dot. japońskiej gospodarki nie przeważyły szali na korzyść dolara i nie wywołały deprecjacji jena.

Na ten moment, kurs oscyluje wokół oporu na 106,00 na ten moment tracąc w ciągu dnia 0,48%.

Blok po 22 – 17 sierpnia 2020: kurs GBP/USD, USD/JPY
Notowania USD/JPY. Źródło: tradingview.com

Amerykański dolar jest zagrożony kontynuacją strat względem jena, który we wtorek odbił się od oporu na 107,00. Obniżka kursu do poziomu 105,60 jest możliwa, jeśli cena będzie konsolidować w okolicach 106,60, z uwagi na to, że kluczowy opór jest wtedy w okolicach 106,80 – 107,00.

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here