Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – Funt odnotował wczoraj potężny wzrost i wyznaczył nowe maksima trwającego rajdu na popularnym kablu. Powodem jest ogłoszenie podczas dzisiejszej sesji porozumienia, pod którym podpisał się premier Johnson ale taż strona unijna. Porozumienie zostało zawarte tuż przed rozpoczęciem unijnego szczytu. Porozumienie musi być jeszcze zawarte przez przywódców państw UE, a następnie zatwierdzone przez Izbę Gmin i Parlament Europejski. Wydaje się więc, że tak naprawdę najtrudniejsze dopiero przed nami, gdyż sporym problemem może być przełamanie oporu Demokratycznej Partii Unionistów z Irlandii Północnej, która jest niechętna nowym propozycjom. Wzrostom Funta sprzyja także obniżenie napięcia w wojnie handlowej, co osłabia dolara. A wykresie tygodniowym jesteśmy blisko poziomu 1,30, a całość wzrostów ma podobny zasięg jak poprzednia korekta. Sytuacja jest obecnie jednak zupełnie inna i jeżeli rzeczywiście dojdzie do brexitu z umową, być może Funt nadal będzie kontynuował odrabianie strat z poprzednich lat.

gbpusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

AUD/USD – australijska waluta była dzisiaj jedną z najsilniejszych głównych walut. Wsparcie dla popytu na tej parze walutowej pojawiło się z obu stron. Z Australii poznaliśmy zaskakująco mocne dane dotyczące stopy bezrobocia, która spadła do poziomu 5,2% oraz wzrostu zatrudnienia o 14,7 tysięcy oraz wzrostu o 26,2 tysiąca etatów w pełnym wymiarze czasu. Doskonałe dane mogą nieco zmniejszać szanse szybkich obniżek stóp procentowych w przyszłości. Drugie wsparcie to kwestia wojny handlowej między USA a Chinami. Po wstępnym porozumieniu pojawiły się obawy, że zaangażowanie polityczne USA w kwestii Hong-Kongu może na nowo ochłodzić relacje obu mocarstw. Tak się jednak nie dzieje, gdyż wczoraj chiński minister handlu stwierdził, że celem negocjacji jest zakończenie wojny handlowej, które oznaczało będzie jednocześnie wycofanie wszystkich nałożonych do tej pory ceł. Słowa ministra wspierają waluty Antypodów, jednocześnie osłabiając dolara. Na wykresie mamy silny ruch w kierunku ostatniego szczytu, a kolejnym celem może być tegoroczna linia trendu spadkowego.

audusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here