Naga MarketsBlok po 22 – 17 maja 2021: EUR/USD, GBP/USD Pierwsza sesja nowego tygodnia nie przyniosła wielkich zmian na rynku walutowym. Na wykresie EUR/USD mieliśmy kontynuację piątkowego odbicia i niewiele brakuje aby kurs wyszedł na nowe maksimum trwającego od końca marca trendu. Kluczowym czynnikiem ostatnich dni były dane gospodarcze. Podczas gdy inflacja się rozpędza, jednocześnie sporo innych odczytów pozostawia wiele do życzenia, jak choćby rynek pracy. To argument za tym, że to jednak FED ma rację, czasowo ignorując wyższą inflację.

  • Ubogi kalendarz gospodarczy w poniedziałek
  • Inwestorzy czekają na czwartkowe dane z amerykańskiego rynku pracy
  • Spokojna sytuacja na rynku długu

Zbyt szybkie odejście od stymulacji fiskalnej mogłoby bowiem zaszkodzić dopiero co rodzącemu się odbiciu gospodarczemu. Kolejne bardzo istotne dane poznamy dopiero w czwartek – zadeklarowani bezrobotni, a także w piątek dane z rynku nieruchomości. Kolejne słabsze odczyty wzmocnią narrację FED i zarazem osłabią dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powrót na ostatni wierzchołek

Na taki scenariusz wskazuje zachowanie rynków akcji, które szybko odrabiają straty, jakby licząc że stymulacja nadal będzie kontynuowana. To otwiera drogę do dalszych wzrostów EUR/USD.

eurusd

Zobacz także: Kurs euro dotrze w okolice 1,2350 USD w nadchodzącym miesiącu, oczekuje MUFG

Nadal w trendzie wzrostowym

Nadal też spokojnie zachowuje się rynek długu, co utrzymuje się dolara pod kontrolą. Rentowności amerykańskich obligacji oscylują przy 1,61%. Taki układ pozwala na kontynuację, a przynajmniej utrzymanie wyższych poziomów na GBP/USD, mimo że coraz więcej ciemnych chmur pojawia się nad funtem. Kluczowe obecnie są dwie kwestie. Po pierwsze rosnący odsetek zachorowań hinduską mutacją wirusa.

gbpusd

Z tego powodu rozważano nawet opóźnienia w odmrażaniu gospodarki, choć pozostano tylko przy oświadczeniu, że niepewna jest data 21 czerwca czyli dzień, w którym miały zostać zniesione absolutnie wszystkie restrykcje. Druga rzecz to tarcia w relacjach z UE. Po kwestii połowów ryb, teraz przyszedł czas na granicę Irlandii Północnej. Czy te kwestie zniwelują działania Banku Anglii? Wydaje się, że raczej nie i mogą prowadzić tylko do chwilowych korekt. Dopóki kurs GBP/USD jest ponad 1,40, nadrzędnym celem popytu jest szczyt z końca lutego.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator kurs | kurs dolara nbp prognozy | kurs cd projekt | notowanie funta | jsw notowanie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here