Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – amerykańska waluta kończy dość udany tydzień, w którym do Euro nie zyskała w znaczącym stopniu, aczkolwiek na głównej parze walutowej mamy komplet 5 spadkowych sesji z rzędu. Dzisiejsze odczyty inflacyjne ze Strefy Euro wypadły zgodnie z oczekiwaniami nie specjalnie pomogły europejskiej walucie. Dolar zyskiwał mimo rosnących napięć na linii USA – Chiny. Wczoraj z kraju środka płynęła ostra retoryka, wskazują na to, że Chiny przeciwstawią się Stanom Zjednoczonym. Poddano nawet w wątpliwość spotkanie przywódców obu krajów podczas szczytu G20, z uwagi na brak szczerości po stornie prezydenta Trumpa. Na wykresie mamy ruch w kierunku ostatnich minimów. Jeżeli nie napłyną jakieś zaskakujące dane, to mimo niewielkiej dynamiki tego ruchu, wydaje się, że w przyszłym tygodniu możemy testować minima z kwietnia lub maja.

eurusd

Zobacz także: Rogalski (BOŚ): Dolar amerykański ustawia większość innych rynków

GBP/USD – jeszcze słabiej w stosunku do dolara zachowuje się od dłuższego czasu Funt. Brytyjska waluta zaliczyła komplet spadkowych świec w tym tygodniu, w stosunku do dolara. Dynamika spadku ceny jest bardzo duża co doskonale oddaje wykres tygodniowy. Zamknięcie tygodni przy minimach sugeruje możliwą kontynuacją spadków w kolejnym tygodniu. Najnowsze doniesienia w sprawie brexitu, mówią o tym, że premier May niebawem powinna stracić stanowisko. Rzekomo warunkiem dobrowolnego ustąpienia ma być czwarta próba przegłosowania w parlamencie umowy rozwodowej z unią. Dopóki na rynek nie napłyną pożądane informacje w tych sprawach, dotąd Funt będzie tracił i liczyć można jedynie na jakieś odreagowanie tak silnych spadków.

gbpusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Chiny mają dość
Następny artykułR22 – przejmuje w Rumunii, akcje rosną o ponad 3%
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here