Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/JPY – najważniejszym wydarzeniem poniedziałkowej sesji był odczyt japońskiego PKB za czwarty kwartał ubiegłego roku. Wyniki w ujęciu kwartał do kwartału okazały się być fatalne. Poprzedni odczyt to 0,1%, a teraz oczekiwano spadku do –0,9%. Okazało się, że wynik jest jeszcze słabszy i sięgnął aż –1,6%. Dynamika spadku PKB jest więc największa od kilku lat. Na wykresie nie pojawiła się jednak szczególna reakcja, być może dlatego, że dzisiaj handel odbywał się bez udziału inwestorów z USA. Reakcja była ograniczona także z powodu utrzymywania się siły tzw. bezpiecznych przystani czyli także Jena, z powodu chińskiego wirusa. Warto tu przypomnieć, że od wczoraj zaostrzono środki bezpieczeństwa w prowincji Hubei, podczas gry pierwotny plan zakładał, że dzisiaj mieszkańcy wrócą do pracy. Patrząc na wykres w oczy rzuca się równość dużych korekt, a obecnie wydaje się, że popyt spróbuje zaatakować poprzedni szczyt.

usdjpy

Te artykuły również Cię zainteresują
Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

EUR/USD – w ostatnich dniach kurs z dużym impetem spadł poniżej zeszłorocznego dołka i obecnie znajdujemy się najniżej od 3 lat. Szukając szans na korektę, wydaje się, że warto zwrócić uwagę na stan wyprzedania rynku. Jednostajne ruchy ceny o obecnym zasięgu są duże jak na ostatnie miesiące. Obecna fala spadkowa przekroczyła już poziom pierwszego impulsu spadkowego. Możliwe więc, że korekcyjne odbicie jest już niedaleko. W tym tygodniu poznamy protokoły z posiedzeń FED oraz EBC, już jutro mamy także odczyt indeksu nastrojów ZEW w niemieckiej gospodarce. Prognozowany jest duży spadek i jeżeli pojawiłoby się jakieś zaskoczenie, to mógłby to być impuls do zainicjowania korekty.

eurusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here