Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/JPY – najważniejszym wydarzeniem poniedziałkowej sesji był odczyt japońskiego PKB za czwarty kwartał ubiegłego roku. Wyniki w ujęciu kwartał do kwartału okazały się być fatalne. Poprzedni odczyt to 0,1%, a teraz oczekiwano spadku do –0,9%. Okazało się, że wynik jest jeszcze słabszy i sięgnął aż –1,6%. Dynamika spadku PKB jest więc największa od kilku lat. Na wykresie nie pojawiła się jednak szczególna reakcja, być może dlatego, że dzisiaj handel odbywał się bez udziału inwestorów z USA. Reakcja była ograniczona także z powodu utrzymywania się siły tzw. bezpiecznych przystani czyli także Jena, z powodu chińskiego wirusa. Warto tu przypomnieć, że od wczoraj zaostrzono środki bezpieczeństwa w prowincji Hubei, podczas gry pierwotny plan zakładał, że dzisiaj mieszkańcy wrócą do pracy. Patrząc na wykres w oczy rzuca się równość dużych korekt, a obecnie wydaje się, że popyt spróbuje zaatakować poprzedni szczyt.

usdjpy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

EUR/USD – w ostatnich dniach kurs z dużym impetem spadł poniżej zeszłorocznego dołka i obecnie znajdujemy się najniżej od 3 lat. Szukając szans na korektę, wydaje się, że warto zwrócić uwagę na stan wyprzedania rynku. Jednostajne ruchy ceny o obecnym zasięgu są duże jak na ostatnie miesiące. Obecna fala spadkowa przekroczyła już poziom pierwszego impulsu spadkowego. Możliwe więc, że korekcyjne odbicie jest już niedaleko. W tym tygodniu poznamy protokoły z posiedzeń FED oraz EBC, już jutro mamy także odczyt indeksu nastrojów ZEW w niemieckiej gospodarce. Prognozowany jest duży spadek i jeżeli pojawiłoby się jakieś zaskoczenie, to mógłby to być impuls do zainicjowania korekty.

eurusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here