Naga MarketsBlok po 22 – 17 listopada 2021: EUR/USD, GBP/USD Środowa sesja przyniosła kontynuację silnego dolara. Siła amerykańskiej waluty nie tylko nie słabnie, ale wręcz zwiększa się. Wczoraj powodem do tego były odczyty sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej z USA za październik. Lepsze dane mogą powodować przekonanie, że kolejne odczyty inflacyjne znowu pokażą wzrost. To wszystko sprawia, że presja na FED staje się coraz silniejsza. Wydaje się więc, że trend wzrostowy dla dolara nie skończy się, gdyż FED jest tym bankiem centralnym, który jest najbliżej jastrzębiego zwrotu.

Dzisiaj jednak na EUR/USD pojawiła się próba odreagowania. Pod względem czysto technicznym, wydaje się, że chwilowa zwyżka jest oczekiwana, po dwóch tygodniach potężnych spadków.Próba odbicia

Ewentualne podbicie spotka się zapewne z reakcją podaży, gdyż po stronie euro nie ma argumentów za trwalszym umocnieniem. Pogarsza się sytuacja pandemiczna, na tyle, że WHO uznało Europę za epicentrum pandemii. Po za tym, nadal płynie gołębi przekaz z EBC o przejściowości inflacji.

eurusd

Zobacz także: Cena złota ponownie na 1800 dol. za uncję wspierana decyzją BoE

Wsparcie działa

Znacznie lepiej od euro w relacji do dolara radzi sobie brytyjski funt. Kurs GBP/USD stara się wybronić czytelnego wsparcia przy 1,34, jednak zbyt silny dolar na razie nie pozwala na odbicie. Po stronie funta mamy jednak pewne argumenty za obroną tego poziomu. Głównym argumentem nadal są wysokie oczekiwania na ruch ze strony Banku Anglii. Najbliższe posiedzenie odbędzie się jednak dopiero 16 grudnia.

gbpusd

Dzisiaj funta wsparły dane o inflacji CPI, która w ostatnim miesiącu przyspieszyła do 4,2%. To jest powodem presji na BoE przed grudniowym posiedzeniem. Wydaje się więc, że rynki mogą szybko zapomnieć o ostatnim rozczarowaniu ze strony banku i zacząć budować nowe oczekiwania. Funt może więc zyskiwać, choć zapewne jego siłę warto rozegrać w innej kombinacji niż z dolarem.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here