Naga MarketsBlok po 22 – 17 listopada 2020: EUR/USD, GBP/USDWe wtorek na rynkach mieliśmy kontynuację obowiązującego schematu czyli umiarkowanej słabości dolara. Ciężko powiedzieć jak długo taki stan jeszcze potrwa. Na razie ryki zdają się nie przejmować słabymi statystykami zachorowań w USA, także w obliczu zbliżającego się święta dziękczynienia. Spekuluje się, że mogą zostać wprowadzone w tym czasie pewne ograniczenia, tak aby zapobiec nadmiernemu przemieszczaniu się ludności. Cały czas warto zwracać uwagę na odczyty gospodarcze z USA, tak jak na dzisiejsze os sprzedaży detalicznej.

  • Słabe dane z USA. Odbicie gospodarcze zaczyna spowalniać
  • To wywoła jeszcze większą presję na FED
  • Brytyjska prasa donosi o dużych szansach na szybkie porozumienie

Sugeruje się bowiem, że fala odbicia po pandemii zaczyna słabnąć, co jednak wywrze dodatkową presję na FED. Mimo wszystko, wydaje się, że przez grudniowym posiedzeniem EBC, na którym mają zostać podjęte działania, dojdzie do jakiejś formy korekty.

EUR/USD zatrzymany w strefie oporu

Z obecny poziomów, EUR/USD był już gaszony kilka razy, warto tu przypomnieć, że mniej więcej na tych poziomach zaczęły się pojawiać komunikaty z EBC o zbyt wysokim kursie euro. Być może pretekstem do takiej korekty będą trudności na unijnym szczycie, choć na razie temat veta nie ma odzwierciedlenia na wykresach. Na wykresie, EUR/USD kolejny raz atakuje opór poniżej 1,19.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Wraca wiara w porozumienie

Dużą siłą relatywną wyróżnia się od początku tygodni funt, co może zaskakiwać, gdyż ustalony termin końca negocjacji na 15 listopada nie przyniósł żadnego porozumienia. Powodem siły jest jednak nadal wysoka wiara w porozumienia. Dzisiaj jest ona podsycana przez brytyjską prasę, która podała, że stronie unijnej także zależy na umowie i być może zastosowany zostanie mniej standardowy format.

gbpusd

Inna z gazet wskazuje, że taka umowa może zostać podpisana już w przyszłym tygodniu. Źródłem ma być otoczenie szefa brytyjskich negocjatorów, a więc te informacje wydają się być dość wiarygodne. Kurs GBP/USD zbliża się dużymi krokami do maksimum z listopada. Wydaje się, że nadzieje na umowę są tak duże, że w najbliższych dniach popyt może powalczyć o nowe, miesięczne maksimum.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here