Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – na głównej parze walutowej wtorek był kolejną dość udaną sesją, która doprowadza do ponownego testowania oporu w rejonie 1,1175. Dzisiaj Euro wsparły dane o bilansie handlowym za październik, które wykazały większą niż oczekiwano nadwyżkę. Co ciekawe, rynek na razie pomija pewne zagrożenia dotyczące ewentualnych ceł ze strony USA, które mogą zostać nałożone na europejskie, a szczególnie francuskie towary. Wydaje się, że jest to dość odległy temat, a na razie popyt karmi się polepszeniem relacji między USA a Chinami. Mimo, że podstawy trwającej zwyżki są dość kruche, to wydaje się, że końcówka roku może przynieść jej kontynuację.

eurusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Miażdżące zwycięstwo Johnsona stawia przed nim nowe wyzwania! UK się rozpadnie?

AUD/USD – zupełnie odmienną sytuację mamy na tej parze, mimo że podobnie można tu zauważyć negatywną dywergencję ze wskaźnikiem. Oczywiście to fundamenty tworzą technikę, a nie odwrotnie i techniczne wskazania powinny raczej wpisywać się w fundamenty kierujące kursami, a nie być źródłem prognoz. O słabości australijskiej waluty zadecydowały zapiski z ostatniego posiedzenie Banku Centralnego. Podbiły one nieco oczekiwania co do kolejnego cięcia stóp procentowych, a to zawsze osłabia walutę. Obniżka możliwa jest już w lutym, a to dość bliski termin. Możliwe więc, że pod to zacznie się gra inwestorów. W tym kontekście wspomniana dywergencja wygląda ciekawie. Jest to druga z rzędu podobna sytuacja. Warto dodać, że niewiele wyżej mamy czytelny opór o doskonale repetowaną od początku roku linię trendu. Podejście nieco wyżej może więc skłaniać do szukania pozycji krótkich.

audusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here