Naga MarketsBlok po 22 – 17 czerwca 2021: AUD/USD, Złoto Informacje z wczorajszego posiedzenia FED poważnie zmieniły sytuację na wielu wykresach. Dolar doznał skokowego umocnienia, po tym jak okazało się, że w FED coraz większa grupa członków spodziewa się szybszego wzrostu stóp procentowych. Mimo, że na razie retoryka banku pozostaje w zasadzie bez zmian, to taki układ może oznaczać, że na kolejnych posiedzeniach otrzymamy podobne dane czyli coraz większą presję na normalizację polityki monetarnej. Ciekawą technikę mamy na AUD/USD. Wykres tygodniowy pokazuje, że udało się odrobić całe straty spowodowane pandemią i być może FED poczynił wczoraj pierwszy krok ku zakończeniu pewnego etapu.

Pojawia się więc miejsce na spadki. Po wybiciu wsparcia przy 0,7530 kolejnym celem staną się okolice 0,74. Warto zwrócić uwagę, że dolar australijski także dostał ostatnio argumenty za umocnieniem, a mimo tego nie jest w stanie oprzeć się sile dolara.Retoryka FED silniejsza niż RBA

To pokazuje jaki jest sentyment na rynku. Wczoraj napłynęły kolejne świetne dane z Australii z rynku pracy oraz wypowiedzi szefa RBA, który powiedział, że bank zastanawia się nad zakończeniem programu skupu aktywów.

audusd

Zobacz także: Cena złota runęła! To największa tygodniowa przecena od marca 2020 roku!

Załamanie notowań złota

Bardzo silną przecenę po posiedzeniu FED obserwowaliśmy także na złocie. Tu bowiem mamy reakcję na rosnącą inflację, która i tak, według FED ma być tylko okresowa. Po za tym, mimo że to odległa droga, rynki będą teraz spodziewały się dużo szybszej podwyżki stóp procentowych. Szybciej niż dotąd sądzono, zbliża się koniec okresu taniego dolara, a to niekorzystna wiadomość dla rynku złota. Po za tym, szef FED poinformował na konferencji, że w banku trwają dyskusje także nad tempem ograniczania programu skupu aktywów.

gold

Dzisiaj kurs naruszał poziom 1800 dolarów za uncję. Wydaje się, że dynamika przeceny jest tak duża, że spadki mogą tak szybko nie wyhamować. Ciekawie w tym kontekście wygląda wsparcie przy 1765 USD, a także ponad 2 letnia linia trendu wzrostowego. Odbicie niebawem powinno zostać zainicjowane, gdyż mimo tego co usłyszeliśmy na posiedzeniu FED, droga do normalizacji polityki monetarnej nadal jest dość daleka, a gorsze dane czy ponowny wzrost zachorowań na COVID-19 może tę drogę jeszcze wydłużyć.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here