Naga MarketsBlok po 22 – 16 września 2021: EUR/USD, S&P 500Czwartkowa sesja była najbardziej wyczekiwaną w tym tygodniu. Wszystko za sprawą ostatnich, kluczowych danych z amerykańskiego gospodarki jakie poznamy przed środowym posiedzeniem FED. Mimo, że rynki raczej nie wierzą w jastrzębie posunięcia, to mocne dane mogłyby skutecznie zmusić FED choćby do jastrzębich komunikatów, jak zapowiedź działania już na kolejnym posiedzeniu. Patrząc na zachowanie dolara i kursu EUR/USD od danego czwartkowego poranka, można było odnieść wrażenie, że rynek pozycjonuje się pod pozytywne zaskoczenie.

Dolar bowiem zdecydowanie się umacniał. Jak się okazało, wpływ kolejnej fali pandemii nie był już tak mocny na amerykańską gospodarkę. Dane o sprzedaży detaliczniej za sierpień wypadły znacznie powyżej oczekiwań. Z kolei dane z rynku pracy wskazują na pewną stabilizację, gdyż liczba nowych bezrobotnych nieznacznie wzrosła względem poprzedniego odczytu.Wsparcie przełamane

Po danych dolar nadal pozostawał mocny. Wydaje się, że aż do środowego FED, waluta ta może pozostać w formie. Kurs EUR/USD schodzi poniżej lokalnego wsparcia jakim był poprzedni wierzchołek, co zwiększa ryzyko o ponowny test tegorocznych minimów.

eurusd

Zobacz także: NFP najniżej od lutego br.! Fatalny raport z USA uderza w kurs dolara

Podobieństwa korekt

Niezłe dane z amerykańskiej gospodarki, szczególnie o sprzedaży detalicznej, były chyba także wyceniane już podczas wczorajszej sesji na Wall Street. Indeks S&P 500 odrabiał bowiem w środę sporą część z trwającej od kilku dni spadkowej korekty. Wydaje się, że niechęć szefa FED do szybkich działań, upewnia rynki akcji, że stymulacja gospodarcza czy choćby niski poziom stóp procentowych pozostaną z nami jeszcze na długo. Indeks wygląda ciekawie pod względem technicznym.

us500

Od maja mamy wąski trend wzrostowy, w którym kurs porusza się wzdłuż linii trendu. Warto zauważyć, że korekty w tym okresie mają zbliżony, dość płytki zasięg. Zazwyczaj już po kilku słabszych sesjach dochodzi do mocnego odbicia. Czy historia kolejny raz powtarza się na naszych oczach? Wydaje się, że tak, choć w środę cena odbiła od linii trendu, a do wypełnienia wspomnianego zasięgu ma jeszcze trochę przestrzeni.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here