Naga Markets

Blok po 22 – 16 października 2020: EUR/USD, GBP/USD Ostatnia sesja tygodnia przyniosła pewne uspokojenie po kolejnej fali umocnienia dolara. Ma to oczywiście związek z rynkową niepewnością, mniej jeżeli chodzi o politykę i amerykańskie wybory, a bardziej o kolejną falę pandemii i rekordy zakażeń. Kolejne kraje wprowadzają dodatkowe restrykcje, jednak wbrew pozorom, może to dać szansę na odreagowanie na rynkach. Skoro decydenci wprowadzili nowe obostrzenia, to trzeba będzie teraz poczekać przynajmniej 2 tygodnie na ich efekty.

  • Zaskakująco mocne dane o sprzedaży detalicznej z USA
  • Powrót wzrostów na rynkach akcyjnych
  • Spokojniejsza sytuacja na rynku walutowym

To czas, w którym na rynkach mogłoby być spokojniej, chyba że przyrost zachorowań nadal będzie miał bardzo dużą dynamikę. Od strony politycznej, rynki chyba przestały zwracać uwagę na prezydenta Trumpa, który znowu ogłosił, że chce szukać porozumienia w sprawie pakietu fiskalnego. Ewidentnie jest to gra wyborcza obu stron sceny politycznej, aczkolwiek ograniczone umocnienie dolara może właśnie wynikać z faktu, że rynki oczekują iż taki pakiet zostanie uruchomiony tuż po zbliżających się wyborach.Wyhamowanie spadków na EUR/USD

W następnym tygodniu warto zwrócić uwagę na debatę prezydencką, która może być ostatnią szansą prezydenta Trumpa na odwrócenie słabych sondaży, na pewno więc zostaną użyte wszelkie argumenty natury gospodarczej. Na wykresie EUR/USD mamy test linii korekty od górnej strony, a oscylatory dość szybko wskazały na wyprzedany rynek, co może dać techniczną szansę na odreagowanie spadków.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Dość spokojnie na funcie

Podbicie trybu risk-off, a więc odwrotu inwestorów od ryzykowniejszych aktywów i zwrot w kierunku dolara, zawdzięczamy także temu co dzieje się w Australii. Chodzi o kolejne pogorszenie kontaktów tego kraju z Chinami, a także zapowiedzi obniżenia stóp procentowych. Taki tryb nie służy także funtowi, który obarczony jest też kwestią pandemii ale przede wszystkim niedokończonego brexitu. Kolejny dzień negocjacji nad nowa umowa handlową nie przynosi efektów, co było od pewnego czasu spodziewane.

gbpusd

Jednocześnie mamy kolejne mało znaczące stwierdzenia o dobrych nastrojach i chęci dalszych rozmów, jak dzisiaj szefa brytyjskiego MSZ, który podkreślił wolę stron do rozmów i wskazał, że nadal są szanse na porozumienie. Wczesnym popołudniem na wykresie GBP/USD pojawiła się podwyższona zmienność. Ostatecznie jednak zachowany został kierunek spadkowy. Wydaje się więc, że cena może cofać się do linii trendu w najbliższych dniach.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułDino liderem wzrostów! Akcje spółki wzrosły o ponad 13 proc.
Następny artykułTrading w zespole czy indywidualnie?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here