Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – wzrosty na głównej parze walutowej wyhamowują w ostatnich dniach. Po części może to być związane z obawami w kwestii ceł narzuconych przez USA na europejskie towary, a ta sprawa wyjaśni się w piątek. Drugi czynnik to możliwy wzrost globalnego ryzyka po tym, jak Izba Reprezentantów przyjęła Ustawę o Prawach Człowieka i Demokracji w Hong-Kongu. Strona chińska wyraziła duży sprzeciw i oburzenie i być może wpłynie to na przebieg negocjacji w wojnie handlowej. To wpływa na wzrost siły bezpiecznych przystani czyli także dolara. Na wykresie widać, że cena dotarła pod opór wyznaczony przez dołki z wakacji i szczyt z września. Tren także sugeruje możliwość pojawiania się kolejnego niżej położonego szczytu po dość dużej wzrostowej korekcie.

eurusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

NZD/USD – wzrost siły dolara w związku z obawami o zachwianie procesu negocjacji z Chinami oraz malejące szanse na kolejne obniżki stóp procentowych po wypowiedziach członków FED, sprawiają że dolar znowu zyskuje. Inaczej jest w przypadku walut Antypodów, których temat wojny handlowej doprowadza do osłabienia. Wprawdzie wczorajsze dane gospodarcze z Nowej Zelandii wypadły zaskakując dobrze, to jednak waluta Nowej Zelandii traci po tym jak zastępca szefa RBNZ dał do zrozumienia, że dalsze cięcia stóp procentowych będą konieczne ze względu na dużą wrażliwość gospodarki na zewnętrzne napięcia. Na wykresie cena spada w kierunku minimów z początku miesiąca.

nzdusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here