Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/CAD – podjęte działania przez FED nieco osłabiły amerykańską walutę, która jednak na tle bardziej ryzykownych walut nadal uznawana jest za bezpieczną przystań. FED kolejny raz ostro ściął stopy procentowe i zapowiedział wpompowanie w rynek kolejnych miliardów. Nie uspokoiło to jednak sytuacji na rynkach akcji. Nadal też traci ropa naftowa, co przekłada się na słabość kanadyjskiej waluty. To powoduje wzrost oczekiwań do obniżki stóp także w Kanadzie. Wykres pokazuje, że po korekcie, cena znowu zaczęła rosnąć, wyrównując dzisiaj poziom poprzedniego szczytu. W obliczy tak taniej ropy, perspektywy dla kanadyjskiej waluty są dość słabe. Wydaje się więc, że tutaj zwyżka może nadal trwać, tym bardziej, że FED kończą się możliwości osłabiania waluty.

usdcad

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Ropa WTI – poranek zaskoczył nie tylko wzrostem zachorowań na koronawirusa, co było spodziewane, ale bardzo słabymi odczytami produkcji przemysłowej w Chinach, która w lutym spadła o 13,5%. To może oznaczać, że rynki nadal będą wyceniać spadek popytu na ropę ze strony Państwa Środka. Trzeba także dodać walkę cenową między producentami ropy, głównie Rosją i Arabią Saudyjską. Szansą na wyhamowanie spadków lub ich spowolnienie są zapowiedzi cięcia wydobycia w USA czy też zamiarach gromadzenia zapasów ropy. Wydaje się, że na razie sentyment pozostanie negatywny i ceny mogą nadal spadać, mimo że w perspektywie ostatnich 20 lat i tak już są na bardzo niskim poziomie.

ropa wtiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here