Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/JPY – od kilku dni dynamika spadków wyhamowała i kolejne świece wskazują na to, że właśnie tworzy się lokalny dołek. Jeżeli cena przełamie opór wynikający z poprzedniego dołka, wydaje się, że otworzy się przestrzeń do wzrostów na tej parze. Umocnienie japońskiej waluty związane było ze wzrostem napięcia w wojnie handlowej między USA a Chinami. Temat ten przycichł i wydaje się, że popyt wykorzysta mocniejszą przecenę Dolara względem Jena. W optymistycznym wariancie, celem popytu mogłaby być doskonale respektowana linia trendu łącząca szczyty od października ubiegłego roku. Obecnie w kwestii wojen handlowych pojawiają się doniesienia o złagodzenia stanowiska USA względem Europy, a także Kanady i Meksyku.

usdjpy

Zobacz także: Tygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 6 – 10 maja 2019

GBP/AUD – dzisiaj poznaliśmy zaskakująco słabe dane z australijskiego rynku pracy. Mamy tu wzrost stopy bezrobocia do poziomu 5,2%, podczas gdy szacowano 5%. Odnotowano także wzrost zatrudnienia, ale głównie za sprawą etatów na niepełną ilość godzin. Słabe dane to kolejny argument za obniżką stóp procentowych. Nawet tak słabe dane nie wystarczyły do tego aby Funt umocnił się na tle australijskiej waluty co pokazuje jak słaby sentyment mamy obecnie do Funta. Powodem oczywiście jest brexit i kolejne spekulacja o tym czy premier May zrezygnuje, czy parlament kolejny raz będzie głosował umowę rozwodową i wiele innych plotek i doniesień. Stan niepewności trwa co zdecydowanie nie służy brytyjskiej walucie. Na wykresie mamy odbicie od czytelnego oporu i zjazd w dół. Dzisiejsza świeca z długim górnym cieniem sugeruje dalsze spadki.

gbpaudtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 kończy sesję wzrostami. Kierunek 2300?
Następny artykułPoranny przegląd rynków. Czy euforia na giełdach się utrzyma?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here