Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Ciekawe sytuacje techniczne pojawiają się na następujących parach walutowych:

GBP/USD – w dniu dzisiejszym mieliśmy spadki, ale nie dzieją się one na żadnym znaczącym poziomie, a kontekst czyli poprzedzające je silne wzrosty każą myśleć o nich jedynie w kategoriach korekty. Nie jestem wielkim fanem geometrii ale wyznaczyłem zasięg poprzedniej korekty. Myślę, że właśnie gdzieś w rejonie poprzedniego szczytu (niebieska, pozioma linia) powinno dojść do reakcji kupujących. Jako dodatek można potraktować linię hossy (fioletową). Wszystko jest widoczne lepiej na H4 i tam chyba warto szukać ewentualnych zagrań.

1
USD/JPY – kurs nada oscyluje w okolicach wsparcia, ale nie widać żadnej reakcji popytu w tym miejscu. Warto zauważyć kanał wzrostowy, który łączy już po 2 szczyty i 2 dołki. Być może mniej więcej tam dojdzie do rozstrzygnięcia. Całość to to trend boczny (od pewnego czasu) i nie można wskazać zdecydowane faworyta, choć wydaje się, układ techniczny raczej wskazuje na kupujących. Upadek wsparcia i kanału oczywiście zaneguje ten scenariusz i doprowadzi do testu niższego dołka.
2

Zapraszamy Was na dwa ciekawe wydarzenia. Pierwsze to darmowe, stacjonarne szkolenie dotyczące Price Action prowadzone przez red. naczelnego Comparic.pl Marcina Wenusa, który przedstawi kompletną strategię oraz udostępni skrypt pomagający w otwieraniu pozycji. Szkolenie odbędzie się w Warszawie 28 lutego w hotelu Marriott.

Drugie to największa w Polsce konferencja poświęcona Forex, w której odbędą się wykłady wielu znanych traderów m.in. Jacka Schwagera, Pawła Danielewicza czy Rafała Glinickiego. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym wydarzeniu.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here