Naga MarketsBlok po 22 – 16 listopada 2021: Ropa WTI, DAX Notowania ropy naftowej zaczynają wyhamowywać dynamiczną przecenę im bliżej kurs ma do poziomu 80 USD za baryłkę. Trudno jednak już teraz przesądzać o końcu korekty, choć technika w postaci silnego trendu wzrostowego, a także fundamenty w postaci działań kartelu OPEC, powinny uaktywniać stronę popytową po takiej skali korekcie.

Wskazują na to najnowsze dane CFTC, według których wzrasta liczba pozycji długich na rynku ropy naftowej. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio kartel OPEC obniżył prognozy popytu globalnego na surowiec.Próba odbicia

Należy spodziewać się, że na kolejnym posiedzeniu kartelu, dotychczasowa polityka zostanie zachowana i nie zapadnie decyzja z zwiększeniu wydobycia. Im bliżej więc spotkania członków kartelu, tym popyt na ropie może odzyskiwać siły.

Zobacz także: Cena złota ponownie na 1800 dol. za uncję wspierana decyzją BoE

Nowe maksima

Ważnym tematem, szczególnie dla rynków akcji były pierwsze rozmowy przywódców USA i Chin. Jak donoszą agencje prasowe, rozmowy wypadły całkiem pomyślnie, co może mieć znaczenie dla podtrzymania niezłych nastrojów na giełdach. Byłby to przydatny argument, gdyż po kolejnej fali wzrostów zarówno na amerykańskich indeksach jak i na niemieckim DAX, rośnie ryzyko naturalnej korekty.

Tym bardziej, że zaczynają powoli pojawiać się obawy natury fundamentalnej. Tak stało się po ostatnich danych z USA o inflacji. Jej dalszy wzrost może zmusić FED do szybszej normalizacji polityki monetarnej, a to zazwyczaj z czasem, nie jest najlepiej przyjmowane na rynkach akcyjnych.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here