Naga Markets„Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”
Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszego dnia sporo się działo, stąd też spojrzenie na większą ilość par walutowych. Zaczynamy jak zwykle od głównej pary walutowej.

EUR/USD – kolejny dzień spadków, wybicie wsparcia spowodowało dalszy spadek. Jutro lub w najbliższych dniach można spodziewać się sygnału wzrostowego, wszakże będziemy testować dwuletnią linię trendu wzrostowego.

USD/CAD – dzisiaj odbył się test linii trendu spadkowego, cena odbiła się od linii pozostawiając raczej prospadkowe odczucie. Choć jeszcze brakuje trochę do strefy oporu to jednak cena wcale nie musi tam dojść.

invest

AUD/JPY – ciekawa sytuacja, mamy bardzo wyraźną obronę wsparcia, dwa długie cienie nie pozostawiają wątpliwości, że wsparcie tak łatwo się nie podda, a poważne jego naruszenie sprawia, że dzisiejszy sygnał pojawił się w bardzo skrajnym miejscu co daje sporo miejsca na potencjalne wzrosty.

Podobna sytuacja na AUD/USD, tutaj jednak pin bar pojawia się nad wsparciem. Wydaje się, że pomimo bardziej „dramatycznej” obrony wsparcia, to właśnie na poprzedniej parze potencjał wzrostu może być trochę większy.

CAD/JPY – osłabienie CAD-a po słabszych danych z rynku pracy zdaje się dobiegać końca. W parze z Jenem mamy udany test linii trendu i ważnego wsparcia, pojawia się długi cień u dołu świecy D1 i być może w najbliższych dniach zobaczymy powrót do wzrostów.

EUR/AUD – wczoraj, późnym wieczorem zdecydowałem się na otwarcie pozycji krótkiej (w zasadzie samo się otworzyło przez zlecenie oczekujące, gdyż przeważnie właśnie w taki sposób otwieram pozycje). Być może popełniam błąd zbyt wczesnego otwarcia, gdyż warto byłoby poczekać do wybicia tej czerwonej linii poprowadzonej po ostatnich minimach, ale uważam że korekta trwa już dość długo i jest tak płaska, że lada dzień kurs powinien zwiększyć zmienność. Ponadto trend i ważny opór jest po mojej stronie, a przestrzeń do spadków całkiem spora, zwłaszcza po tak długiej konsolidacji mogą być to szybkie i dynamiczne spadki. Jak będzie, zobaczymy, oczywiście pozycja zabezpieczona SL.

GBP/AUD – pojawia się pin bar w strefie oporu, który razem z długim cieniem poprzedniej świecy wskazuje na odrzucenie oporu i jego silną obronę. W ostatnim czasie przeważały wzrosty dlatego zagranie na spadki jest trochę ryzykowne, aczkolwiek nie pozbawione sensu. Warto zwrócić uwagę na jak wielu parach AUD znajduje się w takich skrajnych położeniach dając okazje do otwierania pozycji. Myślę, że po okresie słabości już niedługo zacznie się umacniać.

W nocy została zamknięta moja jedyna pozycja długa na NZD/JPY, przyniosła pewien zysk, dość sporo dzięki punktom swapowym, gdyż otwarta była pierwotnie w kwietniu, choć przyznaję, że otworzyłem ją zbyt wcześnie. Nie opisałem tej pary, ale myślę że już niedługo będzie okazja do otwarcia pozycji długiej właśnie na NZD/JPY. Rozważam także otwarcie pozycji na AUD/JPY i/lub CAD/JPY.

Zapraszam na darmowy webinar pod tytułem „Price action w grze długoterminowej„, który mam przyjemność poprowadzić. Odbędzie się on w najbliższy poniedziałek 21 lipca o godzinie 19:00. Szczegóły TUTAJ.


Dyskusja na temat analiz z „Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here