Naga Marketsblok-po-22Po wczorajszych słabych danych o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych, dzisiaj negatywnie zaskoczyły dane w ryku pracy i wskaźnik przemysłowy. Powyżej oczekiwań wypadły jedynie zezwolenia na budowę. Słabe dane nie wpływają jednak na słabość dolara, a na parze EUR/USD mamy kontynuację wczorajszych spadków. Słabe dane podbijają bowiem obawy o stan gospodarek i sprawiają, że umacniają się bezpieczne przystanie, a do nich zalicza się amerykańska waluta.

  • Kolejne słabe dane z amerykańskiej gospodarki
  • Obawy przed globalną recesją umacniają bezpieczne przystanie
  • Złoto nadal w trendzie wzrostowym

Kurs EUR/USD wraca do spadków

Dodatkowo wczoraj globalny strach został podniesiony przez MFW, którego prognozy sugeruję powtórkę recesji z lat 30-stych ubiegłego wieku. Na wykresie widać, że sytuacja nie jest już tak dynamiczna jak wcześniejsze ruchy, jednak jeżeli nastroje nie ulegną poprawie, to silniejszy dolar powinien doprowadzić do kontynuowania spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
eurusd

Zobacz także: Covid-19 i dalszy przebieg pandemii, ocenia Marcin Bogusz z Copernicus Capital TFI

Kurs XAU/USD z długoterminowym celem przy 1800,00

Notowania złota próbowały dzisiaj odrabiać straty z dwóch poprzednich sesji i to mimo umocnienia amerykańskiej waluty. Wspomniane już obawy o stan światowej gospodarki oraz rosnące szanse na to, że większość państw zdecyduje się jednak na przedłużenie restrykcji sanitarnych niż ich złagodzenie, powodują że spada apetyt na ryzykowne aktywa. W tej układance złoto jest zdecydowanym wygranym i tradycyjnie zyskuje w trudnych czasach i wzrostach napięcia. Na wykresie w skali miesięcznej widać, że cena może zmierzać w rejon 1800,00 choć ostatnie świece sugerują, że cena może najpierw wykonać re-test do okolic 1700,00.

gold

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here