Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – po próbie wczorajszego zainicjowania odbicia, dzisiaj funt zachowywał się relatywnie słabo. Do dotychczasowych powodów słabości czyli obaw o brexit, o przedłużające się negocjacje z Unią o nowa umową handlową czy o możliwość szybkiego cięcia stóp procentowych, wczoraj doszedł kolejny powód – odczyty inflacyjne. Główny odczyt inflacji konsumenckiej wypadł zdecydowanie poniżej oczekiwań. (1,3% wobec prognoz 1,5%) co tylko podnosi ryzyko obniżki stóp procentowych i to już pod koniec stycznia. Na wykresie cena oscyluje przy wsparciu 1,2950, którego przełamanie powinno skutkować dalszym spadkiem do okolic 1,28.

gbpusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Ropa WTI – kurs surowca zaczyna przełamywać wsparcie przy 58,50 oparte o wcześniejsze wierzchołki. Widocznie, po tak silnym wzroście potrzebna jest głębsza korekta i na kolejną fale trzeba zaczekać. Fundamentalnie wydaje się jednak, że popyt powinien mieć więcej argumentów za wzrostami choćby poprzez napięcia na Bliski Wschodzie, działania OPEC i zapowiedzi kartelu o dobrych perspektywach na 2020 rok. Chwilowo nastroje psują np. wypowiedzi z amerykańskiego Departamentu Energii, który spodziewa się większego niż dotąd oczekiwano, wzrostu produkcji ropy.

ropa wtitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here