Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – główna para walutowa zaliczyła dzisiaj kolejną spadkową sesję i coraz bardziej prawdopodobny zaczyna być scenariusz zakładający, że niedawne wybicie linii trendu czy też lokalnego oporu, było tylko chwilowym naruszeniem szerszego trendu. Taki wariant może wspierać problem z największej gospodarki Europy, która zaczyna spowalniać. Z opublikowanych danych wynika, że niemiecka dynamika PKB w 2018 roku była najmniejsza od 5 lat. Prasa donosi także o coraz większych napięciach wewnątrz rządzącej koalicji, a słabszy wynik w zbliżających się wyborach do europarlamentu może te napięcia zwiększyć. Opcja słabsze rządu na trudniejsze czasy, może negatywnie wpływać na notowania Euro. Za to z drugiej strony, z USA mamy pozytywne doniesienia, mimo spowolnienia tempa podwyżek stóp. Prezydent Trump stwierdził, że jest w stanie dogadać się z Chinami, a wiceprezes FED stwierdził wczoraj w jednym z wywiadów, że gospodarka pozostaje w dobrej kondycji, natomiast FED nadal powinien pozostać ostrożny.

eurusd

Zobacz także: USA, Chiny i strefa euro zwolnią w 2019 r. – projekcje dużych banków

CAD/CHF – nadal słaby pozostaje szwajcarski Frank, być może za sprawą pozytywnych doniesień w kwestii amerykańsko chińskich negocjacji, które niosą szanse na trwalsze porozumienie. Ostatnich kilka sesji ropa naftowa korygowała, aczkolwiek bardzo delikatnie niedawne odbicie w górę. Wydaje się, że reakcja podaży nie jest na tyle znacząca, aby miała już teraz zahamować dalszy wzrost, co przekłada się na siłę dolara kanadyjskiego. W efekcie mamy dzisiaj próbę odbicia po dwóch słabszych sesjach. Wyjście na nowe maksima odbicia trwającego od początku roku, powinno oznaczać dalszą zwyżkę z celem przy górnej krawędzi kanału spadkowego.

cadchftokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrutalna porażka Theresy May. Nie będzie Brexitu?
Następny artykułPrzegląd komunikatów GPW – PZU, JSW, Elemental
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here