Naga MarketsBlok po 22 – 15 października 2021: EUR/USD, GBP/USD Notowania EUR/USD próbowały podczas piątkowej sesji wzrastać, jednak już koło południa sytuacja techniczna zaczynała przypominać czwartkową sesję, która zakończyła się dłuższym górnym cieniem świecy dziennej. Wydaje się, że na tak wyprzedanym rynku, popyt powinien pozwolić sobie na większą korektę i stanie się tak pod warunkiem wybicia oporu przy 1,16. Piątkowa sesja była kolejną ze słabszym dolarem i dobrymi nastrojami na rynkach akcji. Mamy więc za sobą okres trybu faworyzowania bezpiecznych przystani, a więc teoretycznie kurs głównej pary walutowej ma szansę dalej wzrastać.

Nadal głównym problemem euro pozostaje EBC, z którego co rusz płyną gołębie sygnały nie pozwalające na umocnienie się waluty. Tak było w czwartek, kiedy jeden z członków EBC dał do zrozumienia, że rynki przyzwyczają się do inflacji powyżej celu przez długi okres czasu.Re-test ważnego oporu

Rynki dostają więc jasny przekaz, że EBC zostaje w tyle i prawdopodobnie szybko nie zaskoczy zmianą retoryki, nie mówiąc już o podjęciu jakichś działań. To główny powód dlaczego korekta na EUR/USD jest tak mało dynamiczna.

EURUSD

Zobacz także: 3. powody dalszego spadku kursu euro. EUR/USD z celem na 1,13 w 2022

Funt głównym wygranym

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku GBP/USD. Siła funta wynika wprost z oczekiwań do szybkiej podwyżki stóp procentowych przez Bank Anglii. Oczekiwania te wystarczają aby GBP/USD powrócił do zakresu wcześniejszej konsolidacji, a wiec przełamał opór przy 1,36. W media coraz więcej mówi się o możliwej podwyżce stóp już na listopadowym posiedzeniu, choć część ekspertów studzi te oczekiwania. Jedno jest pewne, skoro teraz trwa umocnienie funta, to rozczarowanie na najbliższym posiedzeniu BoE wywoła silne spadki na funcie.

GBPUSD

Pozytywnie na razie jest także w kwestii negocjacji z Brukselą w sprawia irlandzkiej granicy, gdzie płyną doniesienia o ustępstwach po stronie UE. Wydaje się więc, że w trybie słabszego dolara, funt na jakiś czas pozostanie jeszcze głównym wygranym, gdyż z grona głównych walut, to Bank Anglii jawi się jako pierwszy, który może postawić jastrzębie kroki i to właśnie rynek wycenia w ostatnich dniach.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here