Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – początek wtorkowej sesji przyniósł pierwszą reakcję podażową od dłuższego czasu. Na razie jednak spadki mieszczą się w zasięgu tego co było przed tygodniem, a po czym kurs ruszył do góry. Podobnie było dzisiaj, gdyż popołudnie należało do kupujących. Miejsca na wzrosty jest jeszcze trochę, aczkolwiek blisko mamy poziom poprzedniego szczytu. Teoretycznie niebawem może dojść do powrotu do spadków. Kwestia tymczasowo porozumienia w wojnie handlowej została już wyceniana słabością dolara, a umowa nie jest na tyle przełomowa aby miała kompletnie zmienić kierunki trendów. Po za tym ostatnio dowiedzieliśmy się o tym, że FED zacznie skupować bony skarbowe. Może to być czynność zastępcza za kolejną obniżkę stóp procentowych, co umacniałoby amerykańską walutę. Ze strony Euro w tym tygodniu wróci temat amerykańskich ceł na europejskie towary, co może sprzyjać osłabieniu Euro.

eurusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

AUD/USD – o poranku naszego czasu poznaliśmy zapiski z ostatniego posiedzenia banku centralnego Australii. Skazują one, że bank jest gotowy na kolejne cięcia stóp procentowych jeżeli zajdzie taka potrzeba. Dzisiaj waluty Antypodów traciły na wartości. Ostatnia zwyżka była budowana pod negocjacje na linii USA-Chiny, które przyniosły poprawę sytuacji aczkolwiek nie przyniosły przełomu czy zakończenia wojny handlowej. Chwilowe wzrosty mogą więc przechodzić do historii, a notowania na wykresie dziennym zdają się wracać do głównego trendu.

audusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here