Naga Markets
blok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/AUD – kluczowym tematem dla Euro, ostatnich dni jest sprawa włoskiego deficytu. Minął termin, w którym włoski rząd miał zaproponować poprawki do budżetu. Nic takiego się nie stało. Pojawiały się wiec pierwsze nawoływania o ukaranie Włoch. Do rozpoczęcia działań przeciwko Włochom wzywał Markus Feber z komisji do spraw gospodarczych i polityki pieniężnej. Zasugerował on aby Komisja Europejska wszczęła postępowanie jeżeli włosi nie poprawią budżetu do 21 listopada. Z kolei Australia zaskoczyła w nocy dobrymi danymi z rynku pracy, co natychmiastowo umocniło australijską walutę. Z upływem czasu to umocnienie jednak słabło. Na wykresie wszystko wskazuje, że kurs zmierza do okolic dolnej krawędzi kanału wzrostowego, gdzie fala spadków osiągnie podobny zasięg jak poprzednia.

euraud


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: USA: Sprzedaż najwyżej od sierpnia, jak reaguje kurs dolara?

GBP/CHF – z kolei dla Funta kluczową sprawą była, jest i będzie nadal kwestia brexitu. Poranek przyniósł obiecujące wieści o porozumieniu. Szybko okazało się, że wygląda ono jak ultimatum i budzi sporo kontrowersji. Z czasem zaczęły napływać informacje o pierwszych dymisjach w brytyjskim rządzie, a Funt reagowała olbrzymią przeceną. Wydaje się więc, że problem może narastać w najbliższym czasie, a wszelka destabilizacja brytyjskiej sceny politycznej będzie osłabiała Funta. Na wykresie tygodniowym GBP/CHF mamy re-test i silne odbicie od przełamanej wcześniej krawędzi kanału wzrostowego. Technika, podobnie jak fundamenty sugerują podwyższoną zmienność oraz prawdopodobne spadki.

gbpchftokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here