Naga Markets

“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”
Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd tradycyjnie zaczynamy od najpopularniejszej pary walutowej jaką jest EUR/USD. W dniu dzisiejszym spore spadki, które pokonały strefę lokalnego wsparcia. Jak już wcześniej pisałem, uważam że teraz będziemy świadkami dalszych spadków, aż do poziomu poprzedniego dołka i 2 letniej linii trendu wzrostowego i dopiero w tych okolicach można spodziewać się bardziej znaczącego odreagowania.

GBP/JPY – jakiś czas temu proponowałem możliwość otwarci apozycji długiej po cenie zamknięcia świecy z ubiegłego czwartku (duża czarna świeca z długim dolnym cieniem, który poważnie naruszył wsparcie). Takie rozwiązanie okazałoby się na dzisiaj zyskowne. Teraz widać, że tak poważne naruszenie wsparcia i dość silna reakcja popytu i wybronienie tej strefy świadczyły o jej ważności i chęciach do jej obrony. Jen się osłabia w ostaniach dniach i możliwe są dalsze wzrosty na tej parze.

EUR/AUD – cena dotarła do linii trendu spadkowego, który łączy 2 ostatnie szczyty. Ponadto kurs znajduje się pod ważnym oporem. Dzisiaj pojawia się pin bar, który może dać impuls do rozwinięcia kolejnego ruchu spadkowego. Warto zwrócić uwagę na podobieństwa korekt tzn. wszystkie one trwają naprawdę długo i są dość płaskie, dokładnie tak samo jest teraz i myślę, że niebawem powinien zostać wygenerowany kolejny impuls spadkowy.

XTB


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułCiti FX -> USDCAD powrót wzrostów?
Następny artykułBuy czy Sell? – Poranny Przegląd Rynku 16 lipiec 2014
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here