Naga MarketsBlok po 22 – 15 kwietnia 2021: EUR/USD, EUR/AUD Czwartkowa sesja była oczekiwaniem na kilka istotnych danych z amerykańskiej gospodarki. Bazowy scenariusz zakładający lepsze odczyty spełnił się nawet z nawiązką, jednak dolar popołudniu zaczął się umacniać tylko w niewielkim zakresie. Taki ruch był spodziewany na EUR/USD, gdzie cena dotarła pod kluczowy opór, a także całość zwyżki osiągnęła pełny zasięg wzrostów z lutego, czyli największego wzrostu w trwającym od początku roku trendzie spadkowym. Ogólnie jednak siła dolara w ostatnich tygodniach wyraźnie zmalała. Głównym powodem jest osłabienie korelacji siły dolara z rynkiem długu, po tym jak stało się jasne jak trudnym zadaniem może być podwyżka podatków w USA.

  • Cała seria mocnych odczytów z amerykańskiej gospodarki
  • Mocne cofnięcie na rynku długu
  • Bez większej reakcji na dolarze

Wróciły więc obawy o dalszy wzrost deficytu. Po za tym, po silnych wzrostach, mamy wyraźną i dużą korektę na rynku długu, co także nie sprzyjało dalszej aprecjacji amerykańskiej waluty. Wczorajsza wypowiedź szefa FED to konsekwentne trzymanie się dotychczasowej narracji, co zaczyna przynosić efekty, gdyż rynek długu przestaje mieć wpływ na inne rynki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na razie bez reakcji podaży

Korektę na EUR/USD zapowiadał wczoraj także Commerzbank. Zdaniem szefa analiz, w obecnym miejscu potrzebna jest korekta aby rozproszyć presję podażową. Według tej prognozy najbliższym wsparciem jest 1,1835 i jeżeli poziom ten zostanie utrzymany, pojawi się szansa na powrót do wzrostów.

Zobacz także: Dolar przed ważnym testem, kurs euro może zawrócić

Waluty Antypodów zyskują

Silniejsze cofnięcie na euro widać w relacji z australijskim dolarem. To pokazuje optymistyczny tryb risk-on na rynkach. Widać to także na giełdowych indeksach czy ogólnej słabości dolara, jena i franka, a więc walut uznawanych za bezpieczne przystanie. W takich okresach silnie zyskują waluty Antypodów. Tak dzieje się i teraz, co widać na wykresie dziennym EUR/AUD.

Korekta wzrostowa zatrzymała się na czytelnym oporze, skąd doszło do silnej reakcji podażowej. Mimo wszystko, wcześniejsze przełamanie linii trendu, jest wstępnym, pozytywnym znakiem. Siła dolara australijskiego wynika także z ostatnich danych gospodarczych. Odczyt indeksów zaufania konsumentów Westpac oraz dane z rynku pracy, pozytywnie zaskoczyły. Pojawia się więc ryzyko powrotu kursu na ostatnie minima trendu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pknorlen akcje | prognoza usd | jsw gpw | gpw akcje | bitcoins |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here