Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie. W połowie tygodnia kurs dolara powracał do wzrostów, odbijając do wszystkich głównych konkurentów na rynku walutowym. Indeks USD umacniał się o ponad 0,7%, reagując między innymi na pogorszenie nastrojów wśród inwestorów giełdowych. W efekcie silniej osuwały się notowania pary walutowej EUR/USD. W poniższej analizie omówiono również sytuację techniczną GBP/AUD.

  • MFW publikuje słabe prognozy dla światowej gospodarki
  • Pogorszenie nastrojów na rynkach akcyjnych
  • Powrót siły dolara jako bezpiecznej przystani

Kurs euro: sesja na EUR/USD pod dyktando podaży

Środowa sesja na parze EUR/USD upłynęła praktycznie w całości pod dyktando sprzedających. Na taki ruch zanosiło się im kurs znajdował się bliżej poziomu 1,10. Pretekstem do zainicjowania kolejnej fali spadkowej okazały się prognozy Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który uważa, że świat czeka największa recesja od kryzysu lat 30-stych XX wieku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Takie sformułowania nie spodobały się na rynkach akcyjnych, a odpływ kapitału z giełd oznacza zazwyczaj umocnienie dolara. Stąd silny ruch spadkowy. Patrząc na dużą dynamikę poprzednich ruchów, wydaje się, że teraz także nie skończy się tylko na jednej spadkowej sesji.

eurusd

Zobacz także: Covid-19 i dalszy przebieg pandemii, ocenia Marcin Bogusz z Copernicus Capital TFI

Kurs funta i dolar australijski słabe przez spadek apetytu na ryzyko. Analiza GBP/AUD

Wzrost globalnych obaw i spadek tzw. apetytu na ryzykowniejsze aktywa spowodował także słabość po stronie funta i dolara australijskiego. Słabość australijskiej waluty wynikała też z bardzo słabego odczytu zaufania konsumentów. Dziwi jednak trochę, że na tę walutę nie miały wpływu prognozy MFW, wskazujące na Chiny jako kraj, który ma dość szybko uporać się z recesją.

Powinno to wspierać także Australię, jednak jej waluta zaliczana jest do grona ryzykownych aktywów, stąd niewiele takie prognozy jej pomogły. Funt także ma masę problemów, jednak zachowuje się nieco silniej.

Na GBP/AUD mamy ciekawą technikę na wykresie dziennym, gdzie po mocnych ruchu spadkowym, cena silnie obija tuż przy linii trendu i lokalnym wsparciu. Od strony czysto technicznej, powinna być faworyzowana strona kupujących w trwającym od ponad 8 miesięcy trendzie.

gbpaud

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here