Naga MarketsBlok po 22 – 15 grudnia 2020: EUR/USD, GBP/USD Wtorkowa sesja nie przynosi większych przetasowań na rynkach. Dzisiaj dało się odczuć, że była to sesja wyczekiwania na ostatnie w tym roku posiedzenie FED, które odbędzie się jutro. Całkiem niezłe nastroje na rynkach akcji można tłumaczyć oczekiwaniem, że FED podtrzyma politykę taniego pieniądza, który zalewa rynki. W związku z tym rynek ignorował dzisiejsze odczyty gospodarcze, jak te neutralne z Chin czy lekki wzrost bezrobocia w Wielkiej Brytanii. W temacie pandemii pojawia się pewne schłodzenie nastrojów, które jednak jest nieporównywalnie małe w kontekście euforii dzięki rozpoczynającym się szczepieniom.

  • Na EUR/USD wyczekiwanie na jutrzejsze posiedzenie FED
  • Spodziewana kontynuacja obecnej polityki fiskalnej
  • Rynek nadal wierzy w umowę handlową UK-EU

Powrót do restrykcji sanitarnych nie zaskakuje rynków, mimo że lockdown rozważany jest nawet w Nowym Jorku. Jest to kolejny krok w tą stronę po Niemczech, Holandii czy zapowiedziach burmistrza Londynu o podwyższenia alertu epidemicznego.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD czeka na jutrzejszy FED

Po za tym, pojawiają się doniesienia o mutacji wirusa. Na razie jednak traktuje się je jako plotki, mogące nie mieć zbyt dużo z rzeczywistością. Na EUR/USD, o ile FED niczym nie zaskoczy, powinien obowiązywać kierunek wzrostowy.

eurusd

Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

Duża wiara w porozumienie

O wspomnianej mutacji wirusa i niewiadomej czy szczepionka będzie na nią skuteczna, mówi się głównie w Wielkiej Brytanii. W dodatku mutacja wywołuje znacznie szybsze objawy, co rodzi dodatkowy problem z miejscami w szpitalach. Problemy na zachodzi Europy w tej kwestii pogłębiają się. Nie jest to jednak zaskoczenia dla rynków i na razie traktowane jako ewentualny powód do korekty. Dla funta liczy się tylko temat umowy handlowej z Unią Europejską.

gbpusd

Ze strony unijnych negocjatorów płyną sygnały, że postępów w rozmowach w zasadzie nie widać, a ze strony brytyjskiego premiera, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest brak porozumienia. Tyle, że to tylko słowa, na które rynki zdążyły się uodpornić. Na GBP/USD widać powrót do wzrostów po mocniejszej korekcie, co sugeruje, że wiara w pragmatyzm i porozumienia nadal pozostaje dość wysoka.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here