Naga MarketsBlok po 22 – 15 czerwca 2021: GBP/USD, Ropa WTI Wtorkowa sesja przyniosła dalsze umacnianie się dolara, choć zmiany nie były znaczące. Nawet istotne dane z amerykańskiej gospodarki nie specjalnie wpływały na notowania, co pokazuje, że rynki z dużą uwagą oczekują jutrzejszego komunikatu po posiedzeniu FED. Spokój widać także na rynku długu czy akcji. Szczególnie giełdy mogą być dobrym barometrem mówiącym o tym, że rynki nie obawiają się raczej nagłego umocnienia dolara. Wynikałoby z tego, że bazowym scenariuszem jest dość neutralny komunikat FED z zostawieniem sobie otwartej furtki na kolejne posiedzenia.

Przed posiedzeniem FED obserwujemy umocnienia amerykańskiej waluty. Na GBP/USD cena schodzi coraz bliżej linii trendu wzrostowego. Jeżeli FED nie zaskoczy, technika mogłaby pokryć się z fundamentami, wtedy kurs mógłby odbić.Kabel przy linii trendu

Funt nieznacznie traci ostatnio przez odroczenie odmrażania gospodarki o 4 tygodnie. Mówiło się o tym jednak od dawna, więc wydaje się, że nie jest to nic zaskakującego i całe ostatnie spadki można podciągnąć pod dyskontowane tego faktu.

Zobacz także: Prognozy EBC: poprawa wzrostu i niska inflacja. EUR/USD spadnie do 1,15

Ropa coraz wyżej

Dobrym barometrem nastrojów obok rynków akcyjnych pozostaje także ropa naftowa. Po jej notowaniach widać, że umocnienie dolara nie jest zbyt duże, a nastroje związane z wychodzeniem z pandemii spore, skoro ropa osiąga kolejne maksima. Od kilku dni kurs oscyluje bezpiecznie powyżej 70 dolarów za baryłkę. Popyt nie miał też większych problemów z pokonaniem poprzedniego szczytu z 8 marca. Oczywiście dynamika zwyżki nie jest już taka jak jeszcze w zeszłym roku, ale mamy stabilny wzrost kursu.

Skąd bierze się taka siła surowca nawet pomimo umocnienia dolara? Wydaje się, że rynek oczekuje udanych wakacji, przynajmniej w świecie zachodnim. To z kolei oznacza podróże i wzrost zapotrzebowania na paliwa. Tu kluczowe mogą być kolejne odczyty o zapasach paliw w USA. Jeżeli niski poziom zakażeń się utrzyma, to w końcu dane powinny pozytywniej zaskoczyć.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to blik | notowania dax | sp500 index | akcje alior | enea akcje | kurs akcji pkn orlen | pkobp akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here