Naga Markets

Blok po 22 – 14 września 2022: EUR/USD, USD/JPY Środowa sesja przyniosła próbę odreagowania bardzo silnych spadków na EUR/USD z wtorkowej sesji. Nagła aprecjacja dolara to efekt zaskakujących odczytów inflacyjnych, które wskazują, że walka z drożyzną idzie w wolnym tempie. To podbiło oczekiwania do do zbliżającego się posiedzenia FED, na którym może dojść do nawet 100 punktowej podwyżki stóp procentowych. Posiedzenie banku zaplanowane jest na przyszłą środę i wydaje się, że do tego czasu może być trudno o mocniejsze odbicie na EUR/USD. Jeszcze bardziej negatywnie, głównie na rynki akcji, działają prognozy mówiące, że po wczorajszych odczytach inflacji, agresywna polityka FED może potrwać dłużej niż dotąd sądzono.

  • Dolar mocny po danych i inflacji 
  • Bank Japonii straszy interwencją 

W tym tygodniu warto jeszcze zwrócić uwagę na czwartkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Jeżeli wypadną nie najgorzej, bank będzie miał zielone światło do kolejnej dużej podwyżki, co zapewne umocni dolara. Na wykresie kolejny raz nie udało się przełamać linii trendu spadkowego, od której kurs odbija się od lutego.Bardzo niewiele brakuje aby EUR/USD zszedł na tegoroczne minima. Im bliżej przyszłotygodniowego posiedzenia FED, tym rosnąć będą szanse na test minimów, a być może nawet ich pogłębienie.

Zobacz także: Cena złota aż 18% niżej od szczytu z marca. Dlaczego kruszec tanieje?

Reakcja podaży

Dolar był dzisiaj najsłabszy wobec japońskiej waluty, co jest pewnym zaskoczeniem. Reakcja podaży ma miejsce na maksimach trendu wzrostowego i przynajmniej na razie niewiele zmienia. Powodem spadków są doniesienia o możliwej interwencji na rynku Banku Japonii.

Nie wydaje się jednak aby taka interwencja podziałała na dłuższą metę. Podobne zapowiedzi już wcześniej się pojawiały i zazwyczaj doprowadzają tylko do chwilowej korekty. Rynkom może być ciężko uwierzyć w zmiany w Banku Japonii, który prowadzi od lat niezmienną politykę. Im bliżej więc posiedzenia FED, tym popyt powinien być coraz bardziej aktywny na USD/JPY.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAkcje Nikoli mogą wzrosnąć o 140% z powodu wysokich cen ropy!
Następny artykułNastroje inwestorów Netflix coraz lepsze!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here