Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/GBP – zestawienie tych dwóch walut wygląda ciekawie z punktu widzenia fundamentalnego, gdyż więcej ryzykownych tematów jest po stronie funta. Mowa tu o wycenie skutków brexitu, przedłużających się negocjacjach o nowej umowie handlowej, ale przede wszystkim o prawdopodobnym cięciu stóp procentowych. Z kolei po stronie euro, jeden z członków EBC stwierdził, że w kwestii wzrostu gospodarczego w strefie euro możemy mówić o pewnej stabilizacji. Na wykresie mamy atak na poziom oporu przy 0,8580. Wybicie go powinno więc skutkować dalszymi wzrostami, choć może się to odbyć w dłuższym okresie czasu.

eurgbp

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

AUD/USD – dzisiejszego poranka napłynęły kolejne pozytywne doniesienia z frontu wojny handlowej. Po za samym uroczystym podpisaniem umowy tzw. pierwszej fazy, rynki dostały kolejne argumenty za tym, aby rósł tzw. apetyt na ryzyko. Mowa o tym, że Chiny zobowiązały się dodatkowo do wzrostu zakupów towarów z USA o wartości około 200 mld USD. Z kolei Stany Zjednoczone odwdzięczyły się tym, że wypisały Chiny z listy krajów manipulujących kursami walutowymi. Pozytywne gesty powinny więc potrzymać dobre nastroje na rynkach i wydaje się, że są szanse na kontynuowanie właśnie zainicjowanego odbicia na AUD/USD, gdzie wypełnił się zakres poprzedniej korekty i można także mówić o re-teście przełamanej linii trendu spadkowego.

audusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here