Naga MarketsBlok po 22 - 14 sierpnia 2020: AUD/USD, Ropa WTIPanujący jeszcze w połowie tygodnia optymizm zachwiany został na samo zakończenie tygodnia w piątek przez wieczorną publikację danych dotyczących sektora usług w Stanach Zjednoczonych, który w lipcu zanotował niespodziewanie niskie odbicie względem poprzedniego miesiąca, bo jedynie o 1,2%. Tymczasem, analitycy spodziewali się więcej: Reuters prognozował 1,9%.

Natomiast do śniadania inwestorzy mogli poczytać informacje o sytuacji w Chinach. Opublikowane dane niestety nie nastrajają tak dużym optymizmem jak oczekiwania wobec nich. Sektor usług w Chinach miał bowiem wykazać w lipcu po raz pierwszy od długiego czasu wzrost aktywności w porównaniu do poprzedniego roku. Na taki obrót wydarzeń będziemy musieli jednak poczekać, gdyż już 7. miesiąc z rzędu sprzedaż zanotowała spadek i w lipcu była ona o 1,1% mniejsza niż rok temu.

AUD/USD

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego jest dość ciekawą parą w dzisiejszym zestawieniu z uwagi na interesujące zderzenie informacji napływających z obu stron Oceanu Spokojnego.

Dziś popołudniu w Australii, a w Polsce wczesnym rankiem, szef Banku Rezerwy Australii, udzielał wypowiedzi dla parlamentarnej komisji, w której nakreślił plany banku co do kształtowania australijskiej waluty i stóp procentowych. Mianowicie, stopa podstawowa na poziomie 0,25% pozostanie z Australijczykami na dłużej (nawet na 5 lat), a być może zostanie jeszcze obniżona do 0,1%. Natomiast dolara australijskiego bank centralny chciałby deprecjonować, ale zdaniem naczelnego bankiera Australii – nie ma ku temu arsenału.

W Stanach Zjednoczonych negocjacje obu stron politycznych dotyczące pakietu stymulacji fiskalnej stanęły w miejscu, a żadna ze stron nie chce ugiąć się by osiągnąć kompromis. Zaprezentowane dziś dane dotyczące sektora usług okazały się gorsze niż się spodziewano.

Blok po 22 - 14 sierpnia 2020: AUD/USD, Ropa WTI
Notowania AUD/USD. Źródło: tradingview.com

Kurs dolara australijskiego umacniał się dzisiaj w obliczu tych informacji, a trend wzrostowy kieruje kurs do sprawdzenia oporu na 0,72. Przebicie tego poziomu otworzy możliwość kontynuacji aprecjacji jeszcze wyżej. Pojawia się jednak sygnał ze strony MACD mówiący o możliwości zejścia kursu w dół. Jednak obecna sentymenty nie wspierają tego scenariusza.

Ropa WTI

W przypadku ropy naftowej sentymenty rynkowe są raczej pozytywne. Dane dotyczące zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych wykazują, że te kurczą się już trzeci tydzień z rzędu i również trzeci tydzień z rzędu zaskakują pozytywnie prognostów sugerując odbudowujący się popyt na paliwa. Nastraja to pozytywnie jeśli chodzi o wzrost ceny ropy naftowej.

Pomyślnie dla wzrostów futures na ropę może wpłynąć takze przełamanie impasu dotyczącego stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych. Każde kolejne lepsze dane gospodarcze będą przekładać się na wzrost ceny surowców paliwowych.

Blok po 22 - 14 sierpnia 2020: AUD/USD, Ropa WTI
Notowania ropy WTI. Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here