Naga MarketsBlok po 22 – 14 października 2021: EUR/USD, Ropa WTI Środowa, wieczorna publikacja zapisków z ostatniego posiedzenia FED niewiele zmieniła na rynkach. Inwestorzy spodziewający się kolejnych jastrzębich elementów zostali raczej rozczarowani, gdyż w protokole wskazuje się, że tapering powinien rozpocząć się jeszcze w tym roku, ale duże znaczenie będą miały odczyty gospodarcze. Co ważniejsze, pojawił się zapis aby nie wiązać redukcji skali programu skupu aktywów z podwyżką stóp procentowych. Wydaje się więc, że przynajmniej na jakiś czas dolar może przejść do defensywy, tym bardziej, że na ostatniej fali risk-off na rynkach bardzo dużo zyskał.

Pojawia się więc szansa na nieco większą korektę na EUR/USD. Zarówno działania FED jak i gołębia retoryka z EBC, zostały już chyba zdyskontowane ostatnią falą spadków, stąd też miejsce na wyraźne odreagowanie.Re-test wcześniejszych dołków?

Na razie kurs testuje poziom dołków z września i listopada ubiegłego roku. Jeżeli uda się przełamać ten opór, cena powinna powędrować na kolejny, wcześniejszy dołek w rejonie 1,1660.

eurusd

Zobacz także: 3. powody dalszego spadku kursu euro. EUR/USD z celem na 1,13 w 2022

Nadal bez reakcji podażowej

Wydaje się, że na poważniejszą korektę czekają także notowania ropy naftowej. Mimo kryzysu energetycznego o jakim coraz więcej się mówi, ceny surowców nie będą wzrastać bez przerwy. Jeżeli chodzi o ropę, wydaje się jednak, że potrzebny będzie impuls z kartelu OPEC, tym bardziej, że tak wysokie ceny powinny skłonić do wyższego wydobycia aby zaspokoić globalny popyt.

ropa

Na razie jednak impulsów brak i ropa utrzymuje się powyżej 80 USD za baryłkę. Rynek ropy nadal wspierany jest też przez prognozy dotyczące globalnego popytu na surowiec. Zdaniem jednej z amerykańskich agencji, w tym roku produkcja ropy nadal będzie spadać, a przyspieszenie w przyszłym roku będzie niewielkie. Prognoza kartelu OPEC zakłada z kolei, że w tym roku popyt na surowiec będzie niższy niż dotąd szacowano.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurocash gpw | celon pharma akcje kupno | kurs funta | kryptowaluta | co znaczy blik | forex brokerzy | dow index |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here