Naga Markets

Blok po 22 – 14 października 2020: EUR/USD, GBP/USD Podczas środowej sesji dolar kontynuował swoją drugą, znacznie słabszą falę umocnienia. Wydaje się, że może to wynikać z pewnej równowagi politycznej po obu stronach oceanu. Rynki czekają na wsparcie gospodarcze, ale ani w USA, a tym bardziej w dużym europejskim gronie, trudno jest o szybkie porozumienie polityczne w tej sprawie. Wydaje się, że jest to tak kluczowa kwestia, podobnie jak amerykańskie wybory, że do czasu ich rozstrzygnięcia, może być trudno o większe ruchy ceny na EUR/USD.

  • Dolar znowu zaczyna się umacniać
  • Nastroje na rynkach jednak dość umiarkowane
  • Wielka Brytania rozważa lokalny lockdown, jeżeli restrykcje nie przyniosą efektów

Lekka przewaga dolara wynika więc z niepewności odnośnie potrzeby wprowadzania kolejnych restrykcji sanitarnych, co już zaczyna mieć miejsce w Europie. Temat ten podbijają także kolejne problemy w badaniach nad szczepionką.Zwrot na południe na EUR/USD

Na wykresie mieliśmy dzisiaj spokojną sesję względem wczorajszego popołudnia i mimo wybicia linii korekty, ciężko mówić o pełnym powrocie do głównego trendu. Trudno tego oczekiwać przed wyborami w USA, a przynajmniej przed kolejną debatą prezydencką.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Powrót poniżej 1,30

Nadal zaskakująco nieźle radzi sobie brytyjska waluta. Chyba fiasko negocjacji nad umową handlową było już zdyskontowane, gdyż nie specjalnie negatywnie wpływa to na notowania. Z kolei jakiekolwiek pozytywne sygnały są przez rynek wykorzystywane. Tak było dzisiaj, kiedy po naciskach i groźbach Brukseli, że zostanie uruchomiony plan przygotowawczy na bezumowny brexit, kurs funta wzrósł. Szybko pojawiły się medialne doniesienia, że strona brytyjska nie rozważa odejścia od negocjacji.

gbpusd

Wydaje się więc, że wszystko co może zmusić premiera Johnsona do ustępstw jest mile widziane na rynkach. Na GBP/USD dość szybko odrobiono poranne spadki i nie przeszkodziły w tym informacje o planowanym kilkutygodniowym, lokalnym lockdownie, jeżeli obecne restrykcje nie zadziałają.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here