TMS


blok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – w czwartek doszło do zatrzymania zwyżki z ostatnich kilku dni, aczkolwiek nie pojawiła się naprawdę silna reakcja podażowa. Ograniczone spadki to zasługa słabszych od oczekiwań danych z USA. Słabiej wypadły zarówno dane z rynku pracy jak i z rynku nieruchomości. Wcześniej poniżej prognoz wypadały także odczyty inflacyjne. Stronie podażowej na EUR/USD sprzyjały natomiast informacje z Niemiec. Instytut IFO obniżył prognozy wzrostu gospodarczego na ten rok z 1,1% do zaledwie 0,6%. Poniżej prognoz wypadły także odczyty inflacyjne z Niemiec za luty. Na wykresie mamy niewielki ruch spadkowy, który nie przesądza jeszcze końca trwającej zwyżki.

eurusd


Partnerem aktualności ekonomicznych w portalu Comparic.pl jest Alfa-Forex, broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Zobacz także: Trader21: Inwestorzy stracili wiarę w możliwość kontynuacji wzrostów

AUD/USD – umiarkowana reakcja podażowa pojawiła się także na AUD/USD. Być może także była ona ograniczona poprzez słabe dane z amerykańskiej gospodarki. Z kolei paliwa stronie podażowej dostarczały doniesienia z Chin. Tamtejsza produkcja przemysłowa znowu rozczarowała i w lutym wzrosła o 5,3%, podczas gdy prognozy zakładały 5,6%. Jest to najniższy poziom od 10 lat. Wzrosła także stopa bezrobocia z 4,9% do 5,3%. Na wykresie cena odbiła od lokalnego oporu, aczkolwiek biorąc pod uwagę zakresy poprzednich ruchów, wydaje się, że cena ma jeszcze przestrzeń do kontynuacji wzrostów.

audusd



Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here