Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/GBP – na wykresie dziennym mamy ciekawą sytuację, gdyż cena po raz kolejny dotarła do oporu okolic 0,8680 czyli poziomu kilku ostatnich szczytów. W tym rejonie zasięg wzrostów kolejny raz osiąga porównywalną wartość do poprzedniej korekty. Niepokoić może jedynie duża dynamika wzrostu, aczkolwiek wcześniej też już tak bywało. Patrząc na samą technikę, pojawia się potencjalna okazja do gry na spadki, licząc na kolejne odbicie w dół, a te były zazwyczaj bardzo dynamiczne. Dzisiaj Funta mogą wspierać niezłe dane z rynku pracy. Wydaje się, że kluczowe znaczenie ma jednak brexit. Tu ostatnie sondaże do Parlamentu Europejskiego pokazują katastrofalnie niskie poparcie rządzącej Partii. Na czele sondaży króluje „Brexit Party” z 34% poparcie. Taki wynik może skłaniać partię Konserwatywną do podejmowania kolejnych prób opuszczenia Unii.

eurgbp


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz także: Tygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 6 – 10 maja 2019

EUR/USD – osłabienie Euro dałoby także sygnał techniczny na głównej parze walutowej, gdzie cena oscyluje blisko poprzedniego wierzchołka i w strefie oporu. Mocniejsza reakcja podaży w tym miejscu oznaczałaby zapewne powrót na kwietniowe minima. Co do fundamentów, wczoraj przedstawiciele FED wyrażali się, że stopy procentowe są obecnie na odpowiednim poziomie. Kluczową sprawą zdaje się być rosnące napięcie w wojnie handlowej USA – Chiny. Strona chińska zapowiedziała wprowadzenie odwetowych ceł, a nawet rozważa rezygnację z kupna amerykańskich obligacji. Z drugiej strony, nieobliczalny prezydent Trump napisał, że wciąż liczy na dogadanie się i to w ciągu 3-4 tygodni.

eurusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here