Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – całkiem udany tydzień zaliczył funt i to nawet na tle silnego dolara. Wprawdzie układ ostatnich wierzchołków jest spadkowy, a cały tydzień niewiele znaczy na tle poprzedniego spadkowego tygodnia, to mimo wszystko większość wzrostowych sesji w tym tygodniu daje nadzieje na utrzymanie mocy brytyjskiej waluty. Nieźle rynki zareagowały na przetasowania w rządzie premiera Johnsona, odczytując wymianę Kanclerza Skarbu jako zapowiedź bardziej stymulującego gospodarkę budżetu. Jeszcze bardziej po ostatnich dobrych danych zmniejsza to presje na obniżki stóp procentowych, a co za tym idzie umacnia funta. Z drugiej strony cały czas są obawy o krótki okres przejściowy i twarde negocjacje nad nową umową handlową. Po stornie dolara, dzisiejsze odczyty sprzedaży detalicznej wypadły zgodnie z oczekiwaniami. Na wykresie mamy bardzo rozbudowaną korektę w trendzie trwającym od września ubiegłego roku.

gbpusd

Te artykuły również Cię zainteresują
Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

EUR/AUD – mocny tydzień zanotowała także waluta Australii korzystająca na rynkowym uspokojeniu wokół kwestii chińskiego wirusa, a także na interwencji Ludowego Baku Chin. Z drugiej strony mieliśmy kolejne słabe odczyty z Europy. Dzisiaj poniżej oczekiwań wypadło PKB w Strefie Euro oraz PKP Niemiec w ujęciu kwartał do kwartału, wskazując na stagnację, choć lepsze to niż odczyt na minusie. Euro ma za sobą potężne spadki i taki okres wyprzedania może w końcu przynieść odbicie. Na razie niewiele na to wskazuje po za samą techniką, a ta jest ciekawa. Jak widać, od pół roku mamy układ coraz wyższych półek cenowych. Jeżeli więc miałoby dojść choćby do korekcyjnego odbicia to moment jest dobry, tym bardziej, że znacznie szerszy trend trwający dokładnie 3 lata jest nadal wzrostowy.

euraudConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here