Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

AUD/NZD – storna podażowa otrzymuje w ostatnich dniach potężne argumenty. Najpierw był to brak obniżki stóp procentowych w Nowej Zelandii, który był niemal pewny. Wczoraj natomiast nadeszły zaskakująco słabe informacje z australijskiego rynku pracy. Zatrudnienie w październiku spadło o 19 tysięcy, podczas gdy szacowany był spadek o 15 tysięcy. Stopa bezrobocia wzrosła do 5,3%, podczas gdy oczekiwano wzrostu do 5,2%. Na wykresie mamy pionowy ruch w dół i przełamanie wsparcia w rejonie 1,0660. W skali roku, kurs nadal znajduje się dość wysoko, dlatego można przypuszczać, że po korekcie, kierunek południowy może zostać podtrzymany.

audnzd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Zmienność funta najwyższa od czasu referendum ws. Brexitu w 2016 roku

GBP/USD – na wykresie dziennym widać, że dwa ostatnie ruchy spadkowy to wykonana w pełni korekta 1:1 i zejście na bliskie okolice wsparcia opartego o wakacyjne szczyty. Teoretycznie kurs mógłby próbować rosnąć, w czym na razie zdaje się przeszkadzać silniejszy dolar. Waluta ta zyskuje wraz z innymi tzw. bezpiecznymi przystaniami, po tym jak zaczęły pojawiać się zgrzyty w negocjacjach wojny handlowej między USA a Chinami. Funt jednak sporo nie traci na tle innych walut. Jest to zasługa Nigela Faraga lidera partii Brexit, który jakiś czas temu zapowiedział, że nie będzie wystawiać kandydatów tak, gdzie dotąd wygrywała Partia Konserwatywna. To zwiększa szanse tej partii na zwycięstwo, a co za tym idzie na utrzymaniu dotychczasowego kursu w kwestii brexitu. Rynek najbardziej obawiałby się kolejnych zawirowań, stąd też taki przebieg zdarzeń utrzymuje siłę na Funcie. Wczoraj nie zaszkodziły nawet słabe dane o sprzedaży detalicznej. Wydaje się, więc że gdy tylko dolar odda nieco pola, kurs GBP/USD może znowu zacząć wzrastać.

gbpusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here