Naga Markets


blok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – ostatnia sesja tygodnia przynosi spore spadki na głównej parze walutowej i wymowa całego tygodnia również jest spadkowa. Wczorajsze posiedzenie EBC nie przyniosło zmian, a dodatkowo kolejne odczyty PMI za grudzień wypadają słabo. W Niemczech wskaźnik przemysłowy spadł do 51,5 pkt i spadek jest większy niż szacowano. Podobnie jest z odczytem usługowym, który także okazał się niższy od prognoz. We Francji PMI spada już poniżej 50 punktów, podczas gdy szacowano, że wyniesie 50,7. W sumie, zbiorczy wskaźnik dla strefy Euro spadł i okazał się niższy od prognoz. Dodatkowe problemy to deficyt Włoch czy niebawem także Francji. Również kwestie brexitu odbijają się na Euro, po za tych nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego. Na tym tle, nawet dolar, któremu spowolniono proces podwyższania stóp procentowych, wypada dużo lepiej. Wydaje się więc, że niebawem cena może testować dołek z połowy listopada.

eurusd


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Piątkowy przegląd rynków – dolar amerykański największym wygranym piątkowej sesji

AUD/NZD – kluczowym wydarzeniem dla tych walut były poranne dane z Chin. Te wypadły blado. Sprzedaż detaliczna spadła do poziomu najniższego od kilku lat, a produkcja przemysłowa była niższa od prognoz. Pozytywnie jednak na obie waluty działa możliwość złagodzenia napięć między Chinami a USA. Generalnie jednak to dolar nowozelandzki jest silniejszy w tej parze od dłuższego czasu. Kurs więc może się nadal osuwać, tym bardziej, że na wykresie mamy ciekawą sytuację techniczną. Po przełamaniu linii trendu trwającej od marca 2015 roku, kurs powraca do niej od dołu. Mamy także test poprzedniego dołka, sporą korektę i świecę z dłuższym górnym cieniem. Teoretycznie więc, jest to ciekawe miejsce na powrót do spadków.

audnzd

MACD z elementami technik DiNapolego. Zobacz jak skutecznie analizować rynek – darmowy webinar już w czwartek o 20:00!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here