Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – ostatnia sesja w tygodniu przebiegała pod dyktando strony kupujących. Wszystko zatem wskazuje, że niebawem kolejny raz w tym roku ruch ceny osiągnie przynajmniej często powtarzający się zasięg. Dla obecnych wzrostów wypada on przy 1,1150, w więc blisko oporu jakim jest poprzedni wierzchołek. Podaży nie pomogły nawet dobre dane z USA dotyczące inflacji, kluczowym czynnikiem było wczorajsze posiedzenie EBC. Podjęte działania powinny wprawdzie osłabiać Euro ale taki ruch został już wykonany wcześniej. Nowe założenia EBC okazały się słabsze niż oczekiwano, stąd odrabianie strat na głównej parze walutowej. Nadal mamy jednak do czynienia z trendem spadkowym, a warto pamiętać, że zbliża się posiedzenie amerykańskiego FED, które może z powrotem skierować kurs w kierunku głównego trendu.

eurusd

Zobacz także: Bitcoin z próbą wzrostowego odbicia, Europa i Azja dominują na rynku kryptowalut

EUR/GBP – umocnienie się europejskiej waluty nie jest jednak tak spektakularne w parze z brytyjskim Funtem. Funt zyskuje pod wpływem osłabienia pozycji premiera Johnsona, a co za tym idzie zmniejszenia szans na brexit bez umowy. Prasa na Wyspach dodaje argumentów za dalszymi spadkami na tej parze, gdyż informuje o tym, że już w przyszłym tygodniu Parlament Europejski może przyjąć rezolucję wyrażającą zgodę na kolejne wydłużenie terminu Brexitu. Ponadto, w prasie pojawiają się spekulacje jakoby największa partia Irlandii Północnej miała zaakceptować niektóre wytyczne UE. Wszystko to oddala nas od bezumownego brexitu, a więc sprawia, że Funt się umacnia. Na wykresie nadal bronione jest wsparcie w postaci poprzedniego dołka.

eurgbptokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/AUD, CAD/CHF, Srebro
Następny artykułCzy Fed sprosta oczekiwaniom? – komentarz giełdowy
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here