Naga MarketsBlok po 22 – 13 stycznia 2021: EUR/USD, GBP/USD Napływające na rynek kolejne wypowiedzi członków amerykańskiego FED raczej nie były zaskoczeniem. Poza jednym wyjątkiem, większość członków uważa, że kolejnym krokiem Banku będzie ograniczanie programu skupu aktywów, jednak nie dojdzie do tego zbyt szybko. Warunkiem ma być wyraźna poprawa sytuacji gospodarczej. Warto pamiętać, że już jutro głos zabierze zarówno szef FED, który powinien podtrzymać stanowisko, że Bank zrobi wszystko co trzeba aby stymulować gospodarkę. Drugim, ważniejszym wystąpieniem będzie prezentacja nowego programu Joe Bidena.

  • Jutro wystąpienie prezydenta elekta Joe Bidena
  • Głos zabierze także szef FED
  • Bank Anglii odrzuca pomysł ujemnych stóp procentowych

Prezydent elekt ma przedstawić szczegóły ogromnego wsparcia dla gospodarki, obejmującego nie tylko bezpośrednie zasiłki ale też ulgi podatkowe. Wydaje się więc, że korekta czyli umocnienie dolara przyszło w dobrym momencie, gdyż od jutra inwestorzy mogą zacząć grać na koniec korekty na EUR/USD i powrocie dolara do słabości.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jutro ważny dzień dla dolara

Jedynym czynnikiem, który nieco psuje ten obraz jest pandemia i pomysły, żeby przedłużyć lockdown co miałoby pomóc w sprawniejszej akcji szczepień. Na EUR/USD korekta nadal nie jest wielka i cały czas możliwy jest scenariusz powtórki z historii czyli powrót do trendu po 6-7 sesjach korekcyjnych.

eurusd

Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

Kurs GBP/USD pod oporem

Wczoraj ciekawie zrobiło się na parach z funtem, po tym jak popłynął bardzo zdecydowany sygnał z Banku Anglii. Szef BoE kolejny raz odciął się od pomysłów wprowadzenia ujemnych stóp procentowych. To podbiło notowania funta. W dalszej części wypowiedzi zasugerowano jednak, co oczywiste, że sytuacja gospodarcza jeszcze przez długi czas będzie trudna, w związku z czym trzeba spodziewać się utrzymania ultra niskich stóp procentowych przed długi okres czasu.

gbpusd

Wielka Brytania ma też inne problemy jak choćby słaba sytuacja pandemiczna i pełny lockdown, który może potrwać nawet do wiosny. Po za tym, kraj nie będzie uczestniczył w funduszu odbudowy jaki obejmie kraje UE. To sprawia, że może pojawiać się podażowa presja na funcie, mimo że na GBP/USD nie jest to specjalnie widoczne, z uwagi na słabość dolara. Obecnie mamy koleją próbę wybicia oporu przy 1,37 i jeżeli ma się to udać, to być może jutro, po wystąpieniu Joe Bidena.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here