Naga MarketsBlok po 22 – 13 sierpnia 2021: EUR/USD, Ropa WTI Ostatnia sesja tygodnia sesja przyniosła kontynuację korekty na parach dolarowych. Wszystko za sprawą jednego, niższego od prognoz, odczytu inflacji. Na wyprzedanym rynku, takim jak EUR/USD to wystarczyło aby doszło do wyraźnej korekty, która dzisiaj nabrała wymiernych kształtów. Dzięki temu roczne minima przy 1,17 zostały wybronione. Wydaje się, że czeka nas teraz nudniejszy okres na rynku. W kalendarzu nie mamy przełomowych wydarzeń, aż do zaplanowanego na koniec miesiąca sympozjum FED.

Wydaje się więc, że dopiero w następnym tygodniu rynek może zacząć pozycjonować się pod wypowiedzi członków banku. Wracając do ostatniego odczytu inflacji, część ekspertów wskazuje, że pewien szczyt możemy mieć już za sobą.Odbicie nabiera tempa

Jeżeli kolejne dane to potwierdzą, to presja na FED może nieco zmaleć. Na wykresie EUR/USD kurs z impetem przełamał poprzedni dołek i otarł się nawet o 1,18.

eurusd

Zobacz także: Kurs USD/JPY zbliża się do spadkowej linii trendu przy 110,00

Bez zmian na koniec tygodnia

Mimo bardzo ciekawego tygodnia na ropie WTI, podczas którego doszło do zwrotu na północ i zainicjowania solidnego odbicia, w piątek niewiele się działo. To może wskazywać na pozytywny sentyment, po tym jak cena została zatrzymana pod poziomem 70 USD za baryłkę, kolejne sesje to tylko niewielkie spadki, a nie silna rekcja podaży. To może oznaczać, że po korekcie cena wróci do zainicjowanego odbicia.

ropa

W tym tygodniu na rynek napłynęło sporo złych danych dla tego rynku. Mieszane prognozy Goldman Sachs i negatywne Międzynarodowej Agencji Energii, a także kolejne słabe odczyty o zapasach paliw w USA. Mimo tego, nie doszło do spadków, a wręcz kurs potrafił się odbić. Sentyment mamy pozytywny, więc wydaje się, że można oczekiwać kontynuacji odbicia w przyszłym tygodniu.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty giełda | notowania bitcoin | kryptowaluty notowania | gpw cdr | bitcoin informacje | broker stp | kghm kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here