Naga MarketsBlok po 22 – 13 sierpnia 2020: EUR/USD, Ropa WTI Notowania głównej pary walutowej EUR/USD kontynuowały w czwartek odbicie, które zapoczątkowano dzień wcześniej. Obecnie bliżej mamy już do ostatnich maksimów niż do poziomu 1,17 czyli pewnej granicy, której przekroczenie mogłoby oznaczać większą korektę. Obecnie głównym tematem jest amerykański pakiet stymulacyjny. Pewne rzeczy prezydent Trump wprowadził poprzez rozporządzenie, jednak całość programu nadal nie znajduje zgody obu partii. Wydaje się, że jego wprowadzenie jest niemal pewne i to tylko kwestia czasu.

  • Kolejne dobre dane z amerykańskiego rynku pracy
  • W piątek dane o produkcji i sprzedaży – czy umocnią dolara?
  • Kartel OPEC z gorszymi prognozami dla rynku

Opozycja nie zaryzykuje blokady środków dla obywateli tuż przed wyborami, zresztą amerykańska gospodarka nadal potrzebuje dodatkowych bodźców. Rynki mogą jednak obawiać się o skalę wsparcia podczas przedłużających się negocjacji. Można jednak zakładać, że pakiet w końcu wejdzie w życie, a to podobnie jak ostatnio niezłe dane z gospodarki, może wspomóc dolara i przedłużyć choćby okres płaskiej korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejne dane przemawiają za dolarem

Ostatnio gospodarka USA potrafiła zaskakiwać, dzisiaj mieliśmy lepsze od prognoz dane z rynku pracy. Jutro poznamy dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, które dopełnią obrazu gospodarki zmagającej się z pandemią. Wyraźnie lepsze dane mogą sprawić, że kurs EUR/USD nie wyjdzie zbyt szybko na nowe maksima.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

OPEC z gorszymi prognozami

Lepsze dane gospodarcze m.in. ze Stanów Zjednoczonych powinny wspierać notowania ropy naftowej, tym bardziej w okresie wychodzenia z recesji. Istniej bowiem dość proste przełożenie rozwoju gospodarczego z zapotrzebowaniem na surowce, w tym paliwa.

W obecnej sytuacji jest to jednak zbyt mało aby przełamać obawy o długotrwałe spowolnienie. Obecnie pozytywnie na rynek ropy powinno działać spodziewany pakiet fiskalny w USA. Warto też dodać, że ostatnio dane o zapasach w tym kraju pozytywnie zaskakują.

Wczorajsze dane znowu były lepsze o prognoz. Ropa jednak bardzo powoli zdobywa coraz wyższe poziomy. Wspomniane obawy o odbudowę globalnego popytu znajdują potwierdzanie w najnowszych prognozach kartelu OPEC. Ostatni raport wskazuje na spadek popytu na ropę w 2020 roku o 9,06 mln baryłek dziennie.

ropa wti

Jeszcze miesiąc temu kartel prognozował niższy spadek o 8,95 mln baryłek dziennie. Optymistyczniejsze prognozy dotyczą 2021 roku. Na wykresie trwa powolna wala o wybicie maksimum z 5 sierpnia. Wybijanie poprzednich szczytów potrafiło zajmować dobre kilkanaście sesji, co pokazuje z jak niską dynamiką trendu wzrostowego mamy do czynienia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here