Naga MarketsBlok po 22 – 13 października 2021: EUR/USD, GBP/USD Środowa sesja na rynku walutowym przyniosła lekkie cofnięcie siły amerykańskiej waluty. Wydaje się, że nie trzeba było do tego specjalnych powodów, gdyż po długim okresie siły, potrzebna była techniczna korekta na często mocno wyprzedanych rynkach tak jak np. na EUR/USD. Wydaje się też, że wpływ na dolara przestaje mieć kwestia rozpoczęcia ograniczania programu skupu aktywów. Po tym jak wspomnieli o tym wiceprezes FED i kolejny członek banku, wydaje się, że kwestia ta jest już pewna podczas listopadowego posiedzenia.

Całe, bardzo solidne umocnienie dolara mogło więc już zdyskontować te wydarzenia. Podobnie może być z tematami po stronie euro, gdzie EBC wielokrotnie dawał gołębie sygnały, tak że rynki mogły się do nich przyzwyczaić, a euro odpowiednio wycenić.Próba zainicjowania korekty

Kolejne wzrosty inflacji, tak jak dzisiaj pokazał to odczyt z Niemiec, mogą powoli zacząć skłaniać EBC do działań i możliwe, że pod to w nieodległej przyszłości zacznie się gra na EUR/USD.

eurusd

Zobacz także: 3. powody dalszego spadku kursu euro. EUR/USD z celem na 1,13 w 2022

Coraz bliżej wybicia oporu

Skoro euro zaczyna sobie lepiej radzić w relacji z dolarem, to tym bardziej szanse na dalsze wzrosty powinien mieć GBP/USD. Tutaj mamy już spore odbicie i kurs dotarł do czytelnego oporu jakim są wcześniejsze dołki. Nie pojawia się jednak znacząca reakcja podażowa, co może sugerować, że to jeszcze nie koniec zwyżki i czeka nas wybicie. Na razie jednak sytuacja techniczna jest remisowa. Kluczową kwestią pozostaje ocena tego jakie są szanse na jastrzębi ruch ze strony Banku Anglii, bo głównie z tych oczekiwań wynika siła tej waluty.

gbpusd

W weekend w brytyjskich mediach pojawiły się komentarze szefa BoE sugerujące takie posunięcia. Dzisiaj poznaliśmy serię odczytów z brytyjskiej gospodarki, które w niewielkim stopniu wpłynęły na kurs funta. Dane były zresztą mieszane, o ile pozytywnie zaskoczyła produkcja w fabrykach, to PKB w ujęciu kwartalnym wypadło poniżej oczekiwań.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin prognoza | livechat akcje kupno | kurs jena | akcje ccc | amrest akcje | amica kurs | gpw ten square games |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here