Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd walutowy zaczniemy tradycyjnie od najpopularniejszej pary czyli EUR/USD – dzisiaj mieliśmy bardzo slaby odczyt niemieckiego indeksu ZEW, wysyłało to falę spadków, późniejsze słabe dane o sprzedaży detalicznej z USA, mogły pomóc w odreagowaniu jednak nie uczyniły tego. Świadczy to o chwilowo negatywnym sentymencie do Euro. Jutro zapewne dojdzie do testu ważnego wsparcia, przy którym może się coś zmienić.

GBP/USD – w pewnym okresie dnia pojawiał się nawet pin bar, który byłby fajnym sygnałem przed jutrzejszą porcją danych z Wielkiej Brytanii. Tak się jednak nie stało, mimo że nadal utrzymuje się wsparcie, to jeżeli jutrzejsze dane będą negatywne dla Funta wsparcie powinno upaść, a następną barierą będzie dolna krawędź kanału.

USD/JPY – od kilku dni trwa odbicie w tym niesamowicie kluczowym miejscu, jednak póki co nie jest ono imponujące.

EUR/GBP – na wykresie jest mały błąd, gdyż jest to interwał tygodniowy. Użyłem wyższego TF, gdyż chciałem pokazać skąd bierze się to wsparcie, które właśnie jest przełamywane. Jego retest od drugiej strony może być dobrą okazją do otwierania pozycji krótkich, gdyż już chyba nic nie uratuje tej pary przed spadkami aż do dolnej krawędzi szerokiego kanału spadkowego. Kanał ten trwa od 6 lat i lepiej jest widoczny na innym wykresie, który możecie zobaczyć w analizie z 14 lipca 2013 roku: EUR/GBP – 5 letni kanał spadkowy.

Jest to mała niespodzianka, gdyż była to moja pierwsza analiza wykonana dla Comparic.pl, graficznie nie najwyższej jakości, nie wszystkie miejsca zaznaczone przeze mnie się sprawdziły, ale ogólny kierunek udało się przewidzieć.

Na koniec EUR/AUD, czyli moja najlepsza w tej chwili pozycja zarabiająca w tej chwili ok. 320 pipsów. Nic nie zmieniam, tak już wcześniej pisałem, zmniejszę pozycję przy kolejnym wsparciu, a resztę poprowadzę dość szeroko. Trendy na AUD-ach są mimo wszystko w dość początkowej fazie, gdyż ożywienie gospodarcze w Australii nie jest wcale trwałe, można powiedzieć, że tak naprawdę dopiero się zaczyna.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here