Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

NZD/USD – poranek czwartkowej sesji wypadł dość nerwowo dla walut Antypodów, które szczególnie silnie reagują na chińskiego wirusa. Chiny zmieniły sposób podawania informacji na ten temat w skutek czego liczba zakażonych skoczyła o niemal 15 tysięcy. Dość szybko jednak popyt zaczął odrabiać starty. Warto przypomnieć, że dopiero co bardzo pozytywnie zaskoczył Bank Nowej Zelandii, który nie obniżył stóp procentowych kolejny raz, a nawet zapowiedział, że kolejnym krokiem może być ich podniesienie. Jest to na tyle trwała zapowiedź, że jedynie bardzo silny dolar może przeszkadzać we wzrostach. Na wykresie mamy pewną strefę na obecnych poziomach, na którą cena zazwyczaj reagowała. Wydaje się, że wybicie jej w górę może oznaczać trwalszy ruch wzrostowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Ropa WTI – kurs ropy cały czas oscyluje w newralgicznym miejscu jakim jest linia trendu na wykresie tygodniowym i czytelne wsparcie oparte o serię wcześniejszych dołków. Co ciekawe, wczoraj pojawiły się silne powody do dalszych spadków ale kurs nadal trzyma się na obecnych poziomach. Po pierwsze, mieliśmy bardzo silny wzrost zapasów ropy w USA, po drugie wspomniana zmiana metody liczenia zakażonych koronawirusem, a po trzecie obniżenie perspektyw popytu na ropę przez kartel OPEC. Brak silniejszych spadków jest więc zaskakujący, co może sugerować chwilowy stan wyprzedania, a co za tym idzie zbliżającą się korektę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here