Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – notowania głównej pary walutowej od początku listopada znajdują się pod podażową presją. Ostatnie dni umacniały dolara po tym jak ponownie zmalały nadzieje na szybkie porozumienie w wojnie handlowej. Nadal mamy do czynienia z retoryką, że wszystko idzie zgodni z planem, brakuje jednak choćby najmniejszych konkretów. Dodatkowo pojawiło się zagrożenie po słowach prezydenta Trumpa, że jeżeli częściowa umowa nie zostanie zawarta, USA wprowadzą kolejne cła na chińskie produkty. W efekcie takich informacji dolar zyskiwał jako jedna z tzw. bezpiecznych przystani. Obecny ruch zdaje się jednak słabnąć, choć z formacji podwójnego szczytu wynika, że cena miałaby jeszcze przestrzeń do dalszych spadków, przynajmniej do okolic 1,0970.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: SNB gotowe do interwencji w celu osłabienia franka szwajcarskiego. CHF najwyżej od miesiąca do EUR i PLN

Złoto – notowania kruszcu traciły w ostatnim czasie pod wpływem polepszenia się retoryki wojny handlowej. Obecnie jednak kwestia ta zaczyna schodzić na dalszy plan, a ponowny powrót do status quo w tej sprawie wpływa na umocnienie złota. Warto jednak pamiętać, że w ostatnim miesiącu Chiny przestały skupować ten surowiec, dotąd dokonując regularnych dużych zakupów. Po za tym, cena złota ma za sobą duży rajd wzrostowy. Stąd obecne odbicie może być tylko korekcyjne. Na wykresie dziennym mamy ciekawą sytuację, gdyż trzeci raz z rządu impuls spadkowy osiąga niemal identyczny zasięg, także pod względem czasowym. Po za tym, cena odbija od wsparcia okoli szczytów czerwca i lipca. Wydaje się więc, że korekta ma przestrzeń do wzrost przynajmniej do okolic wcześniejszych dołków, a więc 1480,00.

goldtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here