Naga Markets
blok po 22Witam na nocnej zmianie.

USD/JPY – wzrost napięć na świecie czyli wojna handlowa USA-Chiny, kwestie włoskiego długu czy też wielka niepewność w sprawach brexitowych, pchają inwestorów w stronę tego co najbardziej bezpieczne i pewne, a tym obecnie jest polityka monetarna amerykańskiego FED. Trwa okres podwyższania stóp procentowych i już w grudniu ma dojść do kolejnej podwyżki. Trudno się więc dziwić, że dolar mocno zyskuje, tym bardziej, że w okresie wyborów doszło do korekty, która mogła sprawić, że notowania stały się chwilowo bardziej atrakcyjne. Patrząc na wykres, wszystko wskazuje, że niebawem kurs zaatakuje poziom poprzedniego szczytu. Mamy tu dość równe odcinki zarówno ruchów korekcyjnych jak i impulsów. Z tego wynikałoby, że szczyt powinien zostać przełamany. Techniczną barierą jest silny opór na tym poziomie, po za ostatnim wierzchołkiem w tym miejscu zatrzymywały się wszelkie wzrosty w 2017 roku. Wydaje się więc, że przynajmniej chwilowo i tym razem opór zatrzyma kupujących, możliwe jednak, że będzie to tylko chwilowa korekta. Różnica w polityce monetarnej obu krajów jest po prostu zbyt duża, aby to podaż zaczęła rozdawać karty na wykresie.

usdjpy


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Bieżąca sytuacja w Europie, dalszy kurs EUR/USD – komentują duże banki

EUR/GBP – kwestia terminu na przekazanie poprawek budżetowych przez włoski rząd, który dzisiaj mija, jest głównym czynnikiem słabnącego Euro. Z drugiej strony mamy również niepewność w kwestiach brexitu, tu jednak odwrotnie niż w przypadku Euro i Włoch, rynki mogą żywić pewne nadzieję na jakieś niespodzianki. Niedawno szef unijnych negocjatorów wskazał, że 95% tematów jest w dużej mierze zdefiniowanych. Także po stronie brytyjskiej pojawiają się umiarkowanie pozytywne wypowiedzi np. na szanse wypracowanie porozumienia nawet w ciągu najbliższych dni. Funt więc zyskuje i odrabia straty po ostatniej przecenie, opierając się we wtorek nawet dolarowi. Ciekawie jest na EUR/GBP, gdzie po niewielkim odbiciu kurs zawraca na południe. Wydaje się, że ten ruch powinien być w najbliższym czasie kontynuowany.

eurgbptokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 13.11.2018 CAD/JPY
Następny artykułDywidenda = zysk? Kupujemy kilka dodatkowych akcji
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here