Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – czwartkowy wieczór przyniósł pierwsze sondażowe wyniki wyborów na Wyspach, które dały dużą przewagę rządzącej Partii Konserwatywnej. Tym samym znika niepewność co do kwestii brexitu. Wyniki wywołały falę euforii na notowania Funta, które później zaczął jednak oddawać cześć zysków. Z drugiej strony, osłabił się dolar, gdyż pojawiły się doniesienia o porozumieniu się USA i Chin co do pierwszej fazy umowy handlowej. Oznaczałoby to także wycofanie się z nowych ceł, które maiły wejść 15 grudnia. Trudniejsze tematy mają zostać przeniesione na późniejsze negocjacje, a taka umowa pozwoliłaby komfortowo prowadzić kampanię wyborczą. Na razie brakuje jednak podpisów pod umową. Na wykresie tygodniowym mamy wyjście ponad ważny opór w rejonie 1,33.

gbpusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Miażdżące zwycięstwo Johnsona stawia przed nim nowe wyzwania! UK się rozpadnie?

AUD/NZD – nowe doniesienia z frontu wojny handlowej przysłużyły się umocnieniu walut Antypodów. Jeżeli jednak przyjrzymy się polityce monetarnej obu krajów, to przewaga jest nadal po stronie Nowej Zelandii. Brak obniżki stóp i program stymulujący gospodarkę, a także kilkukrotne zapowiedzi prezesa Banku Centralnego o niechęci do cięcia stóp procentowych zrobiły swoje. Dolar Nowozelandzki doznał sporego umocnienia. Ostatni okres to jednak duża korekta na tej parze. W piątek cena dotarła pod poziom poprzedniego dołka, który jest dobrym miejscem do zakończenia korekty. Podaż wykonała pewien ruch i jeżeli będzie on kontynuowany w poniedziałek, kurs prawdopodobnie powróci do trendu spadkowego.

audnzdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here